Marcin Matkowski zapowiedział zmianę partnera. Niespodzianka? Raczej nie

Od stycznia Matkowski będzie grał w debla razem z Łukaszem Kubotem. Obaj mają kilka ważnych celów.

- W 2016, roku olimpijskim, moim nowym partnerem deblowym będzie Łukasz Kubot. Oczywiście nie muszę przedstawiać Łukasza, wszyscy kibice doskonale znają jego i jego osiągnięcia. Z dobrej strony pokazaliśmy się już, grając razem w tym roku dla Polski w Pucharze Davisa, wygrywając wszystkie mecze - napisał na swoim Facebooku Marcin Matkowski. - Wierzymy obydwaj, że stać nas na medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio i wielkie wyniki w turniejach wielkoszlemowych. Chcemy również dołożyć od siebie cegiełkę w sukcesie Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa w 2016. To są nasze główne cele w na przyszły rok.

Matkowski kolejny raz zmieni partnera w deblu. Przez lata tworzył tenisowy duet z Mariuszem Fyrstenbergiem, ale para przestała się sportowo rozwijać i nowych inspiracji tenisiści szukają z innymi zawodnikami.

W tym sezonie Matkowski gra razem z Serbem Nenadem Zimonjiciem, który już zapowiedział, że w igrzyskach w Rio zagra u boku Novaka Djokovicia, a więc najlepszego tenisisty ostatnich sezonów. Takie roszady spowodowane są tym, że w igrzyskach mogą walczyć jedynie deble narodowe, więc w przyszłym sezonie dojdzie do wielu roszad.

Rok 2015 jeszcze nie jest zakończony. Matkowski i Zimonjić walczą o udział w turnieju Masters. Obecnie są na 7. miejscu w rankingu, a przed nimi jeszcze trzy turnieje: w Wiedniu, Bazylei i Paryżu. - Wszystko jest w naszych rakietach - podkreśla Matkowski.