Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec 1:1. Remis po słabych derbach

W meczu otwierającym 13. kolejkę II ligi Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Stalą Mielec 1:1. Remis w derbowym spotkaniu można uznać za sprawiedliwy wynik.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Trener Stali Mielec, Janusz Białek przed meczem w Tarnobrzegu nie ukrywał. - Będzie się działo - mówił szkoleniowiec lidera II ligi, który w sobotnie południe mierzył się z czwartą w tabeli Siarką.

Tymczasem mecz derbowy dwóch podkarpackich zespołów rozczarował. Szczególnie w pierwszej połowie, w której tak na dobrą sprawę obie drużyny nie stworzyły sobie ani jednej groźnej akcji. Niewiele lepiej było po przerwie. Kibice zobaczyli jednak to co w futbolu najważniejsze, czyli bramki. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Mielca. W 57. minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się obrońca Krystian Getinger, który pokonał Kamila Beszczyńskiego. Chwilę wcześniej wynik meczu mogli otworzyć siarkowcy, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Szymon Martuś.

Stal z prowadzenia długo się nie cieszyła. Cztery minuty po strzelonym przez Getingera golu wyrównał były pomocnik mieleckiej drużyny Maciej Domański. Najlepszy w tym sezonie zawodnik Siarki celnie uderzył z szesnastu metrów i Tomasz Libera był bez szans. Wyczyn Domańskiego, który w przerwie zimowej wraz z obrońcą Kamilem Kościelnym i napastnikiem Mariuszem Korzępą trafił ze Stali do Siarki, próbował w końcówce meczu skopiować Konrad Stępień. Wtedy jednak między słupkami dobrze spisał się Libera, który wybronił strzał wychowanka Siarki.

W odpowiedzi na bramkę gospodarzy uderzał Bartosz Nowak, ale piłka nieznacznie minęła słupek i wciąż był remis. Wynik się już nie zmienił, choć w doliczonym czasie gry miejscowi mogli pokusić się o wygraną. Dobrą okazję zmarnował jednak Dorian Buczek, który nie zdołał trafić do bramki z pięciu metrów.

Bramki: Domański (61.) - Getinger (57.)

Siarka: Beszczyński - Waleńcik Ż, Stępień, Kościelny Ż, Suchecki - Stromecki, Stefanik, Więcek, Domański, Koczon (76. Korzępa) - Martuś (89. Buczek).

Stal: Libera - Zalepa, Bierzało, Duda Ż, Getinger - Prejs (62. Bożek), Żubrowski Ż, Sulewski, Nowak (83. Ślęzak), Prokić - Łętocha (74. Cholewiak).