Agnieszka Skrzypulec: słabsze występy w piątek, ale jest sukces

Żeglarka SEJK Pogoni Szczecin wywalczyła dla Polski olimpijską kwalifikację do Rio de Janeiro podczas mistrzostw świata klasy 470 w Hajfie.

Piątkowe występy w ostatnich wyścigach eliminacyjnych były dalekie od oczekiwań. Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska (Chojnice) zajmowały 26. i 17. pozycję. W klasyfikacji generalnej Polki spadły na 7. pozycję z dużymi stratami do podium.

Ważniejsza była jednak rywalizacja o olimpijską kwalifikację. O trzy miejsca walczyło 11 państw (12 już było pewnych po ubiegłorocznych MŚ w Santander). Skrzypulec i Mrózek od początku prowadziły w tej grupie bądź zajmowały 2. miejsce. Przed piątkowymi startami znów były liderkami, ale słaby występ w pierwszym wyścigu i dobry wynik (6. miejsce) Niemek sprawiły, że te drużyny zrównały się punktami.

W ostatnim wyścigu eliminacyjnym Polki były lepsze od osady Niemiec. Powiększyły też przewagę nad pozostałymi rywalkami - Australijkami i Hiszpankami. Ta jest już tak duża, że nawet słaby występ w sobotnim wyścigu medalowym (podwójnie punktowanym) nie wypchnie ich poza trójkę szczęśliwców.

Agnieszka Skrzypulec olimpijską kwalifikację wywalczyła dla Polski, ale razem z Mrózek nie mają sobie równych w kraju, więc będzie przygotowywać się do igrzysk w Rio de Janeiro.

W sobotę w Hajfie tzw. wyścig medalowy.