Bombowy sponsor siatkarzy Łuczniczki

Nitrochem został sponsorem strategicznym bydgoskich siatkarzy. - Cieszymy się, że razem będziemy świętować 10-lecie startów zespołu w PlusLidze - mówi prezes Nitrochemu Tomasz Ptaszyński.

W czwartek umowę podpisał prokurent siatkarskiej spółki, Janusz Zacniewski i szef Nitrochemu. - Dziękujemy firmie, że spojrzała na nas łaskawym okiem - powiedział Zacniewski.

Ekipa Łuczniczka przygotowuje się do startu w dziesiątym sezonie w PlusLidze. - Nie mamy jeszcze za sobą wielu meczów i materiału do analizy jeszcze jest mało. Przed nami jednak dwa turnieje w Warszawie i Murowanej Goślinie - mówi trener Piotr Makowski.

W piątek, w stolicy bydoszczanie zagrają w memoriale Zdzisława Ambroziaka. Ich pierwszym rywalem jest AZS Politechnika Warszawska.

W następny weekend biorą udział w memoriale Arkadiusza Gołasia.

- Gier teraz najbardziej potrzebujemy. Ciężko pracujemy podczas przygotowań. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Po tych dwóch turniejach będziemy mogli zobaczyć, w jakim miejscu się znajdujemy - mówi Dawid Murek, najstarszy w zespole.

W drużynie jest wiele zmian personalnych m.in. Łuczniczka ma nowego rozgrywającego, Murilo Radke z Brazylii - To zawodnik o doskonałym charakterze, co pokazuje w hali i poza nią. Na treningach daje z siebie wszystko - stwierdza Makowski.

W środę, 21 października, bydgoscy siatkarze zaprezentują się swoim kibicom. Zapraszają na mecz z PGE Skrą Bełchatów - początek o godz. 18.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: