Zagrają ku pamięci Jarosława Tkaczyka

III Memoriał byłego znakomitego bramkarza Iskry i Vive Kielce odbędzie się w piątek i sobotę. Rozegrany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych.

Tkaczyk z kielecką siódemką czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski (1996, 1998, 1999, 2003). Zawodniczą karierę ze względu na wadę serca zakończył w 2005 roku. Potem pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, szkolił także grupy młodzieżowe Vive. Zmarł 23 sierpnia 2013 roku po operacji serca w wieku 37 lat.

Turniej ku jego pamięci odbędzie się w kategoriach juniora i młodzika. Juniorzy (trzy drużyny Vive Tauron, Bursa Puławy, Wiertmet Libusza, KSSPR Końskie, Stal Mielec i Padwa Zamość) rywalizować będą w hali przy alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Początek zmagań w dwóch grupach dziś o godzinie 13:30, w sobotę o 8, spotkanie finałowe zaplanowano na niedzielę na godzinę 14:25.

Osiem drużyn podzielonych na dwie grupy zagra wśród młodzików. Trzy ekipy Vive Tauron, GMS KSZO Ostrowiec Św., Padwa Zamość, CHKS Łódź, Wiertmet Libusza i Bursa Puławy swoje spotkania rozegrają w hali gimnazjum nr 7 przy ulicy Krzyżanowskiej. Początek w piątek o godzinie 13, w sobotę o 8, pojedynek finałowy w niedzielę o 14:30.

Więcej o: