Futboliści znów są dwa mecze od złota. W domu będą świętować mistrzostwo?

W ubiegłym roku, w którym Gorzów poznawał się z futbolem amerykańskim, stalowcy w rywalizacji ósemek przywieźli z Iławy srebrne medale. - Cały czas próbujemy robić małe kroczki do przodu. Szykujemy się do rozgrywek jedenastoosobowych, ale najpierw chcemy sięgnąć po tytuł w PLFA 8 - powiedział trener naszej drużyny Emil Mikuła. Decydujące mecze w sobotę od godz. 10 na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

To był wybuchowy debiut gorzowskich futbolistów. W 2014 roku drużyna Stali w seniorskich rozgrywkach PLFA 8 dotarła aż do turnieju finałowego. W Iławie pokonaliśmy Przemyśl Bears 36:20, a w starciu o złoto ulegliśmy Warsaw Eagles C 2:42. - Piękne dni, ale to już historia, od tego czasu minęło sporo miesięcy, mamy w Gorzowie inną, mocniejszą ekipę - mówił trener Emil Mikuła, który wytłumaczył także, dlaczego stalowcy ostatecznie nie przystąpili w 2015 r. do rywalizacji o stopień wyżej, w PLFA II. - W momencie gdy musieliśmy podjąć decyzję co do naszej przyszłości, mieliśmy obawy, że do satysfakcjonującej nas rywalizacji już na poziomie drużyny jedenastoosobowych może zabraknąć nam zawodników. Konsekwentnie budujemy więc dalej zespół, uczestniczymy w rozgrywkach młodzieżowych, aby w przyszłości nie mieć już podobnych rozterek. Nic na siłę, czasami trzeba zrobić jeden krok w tył, aby potem wykonać dwa do przodu. W PLFA 8, czyli rywalizacji ośmioosobowej, też mamy coś do poprawienia, chcielibyśmy tym razem skutecznie powalczyć o złoto.

W sobotnim półfinale zagramy z Rzeszów Rockets. - Na tym poziomie nie ma już słabych, czeka nas zacięte i zapewne wyrównane spotkanie - przewiduje Piotr Czerniejewski, menedżer gorzowskiej drużyny. - U rzeszowian występują gracze z doświadczeniem z PLFA II. Pamiętajmy, że wyeliminowali ubiegłorocznego finalistę Przemyśl Bears, a także nie byli tłem w boju z drugim głównym faworytem do złota w PLFA 8 OldBoys Warszawa. Myślę jednak, że przebijemy się do meczu o mistrzostwo i tam naszym rywalem znów będzie ekipa za stolicy, bardzo doświadczona i zaprawiona w futbolowych bojach. Wyglądamy na dwa najlepsze zespoły rozgrywek ośmioosobowych. Łatwo nie będzie, ale gramy po to, aby w tym sezonie właśnie zabrać złoto. Zapraszamy wszystkich na trybuny "Jancarza", to będzie dzień z futbolem na najwyższym poziomie. Byle tylko pogoda się zlitowała i dała nam trochę słońca. Wstęp na finały jest wolny.

Więcej informacji o gorzowskiej drużynie można znaleźć na facebookowym na profilu "Stal Gorzów - futbol amerykański".

TERMINARZ FINAŁOWYCH SPOTKAŃ PLFA 8 2015:

godz. 10: Stal Gorzów - Rzeszów Rockets

godz. 11.40: Warsaw OldBoys - Kaliningrad Amber Hawks

godz. 13.50: mecz o brązowy medal

godz. 15.30: mecz o złoty medal

Więcej o: