Piast Gliwice. Kamil Vacek robi w czeskich mediach świetną reklamę polskiej lidze

- W Polsce mecz ligowy grasz zazwyczaj na nowym stadionie, na którym zasiada co najmniej sześć tysięcy kibiców - mówi na łamach czeskiego tygodnika ?Gol? Kamil Vacek, jeden z czołowych graczy lidera ekstraklasy Piasta Gliwice.

Stwórz własną drużynę i WYGRAJ LIGĘ!

W wywiadach udzielanych polskim mediom Kamil Vacek, pomocnik Piasta Gliwice, wypowiada się o naszej lidze w samych superlatywach. Zwykła kurtuazja? Wcale nie. Na łamach czeskiego tygodnia "Gol" 29-latek również przedstawia polską ekstraklasę w bardzo pozytywnym świetle.

- W Polsce mecz grasz zazwyczaj na nowym stadionie, na którym zasiada co najmniej sześć tysięcy kibiców. Atmosfera jest naprawdę wspaniała. Co więcej, każde ligowe spotkanie można obejrzeć w telewizji - zachwala Kamil Vacek, który wiele razy już podkreślał, że w Czechach frekwencja na mało atrakcyjnym meczu ekstraklasy to co najwyżej 2000 widzów.

Zapytany zaś o Piasta Gliwice świetnie spisujący się w ekstraklasie piłkarz odpowiada: - Latem szukałem klubu, w którym przede wszystkim będę miał okazję do regularnej gry. Decyzja o przeprowadzce do Gliwic okazała się świetnym wyborem.

Piast Gliwice w sobotę zagra na wyjeździe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Najlepszy transfer lata to:
Więcej o: