Zawisza bez kapitana. Kto ma zastąpić Drygasa

Kamil Drygas nie zagra w niedzielę w Głogowie. Musi odcierpieć karę za cztery żółte kartki. Co gorsza, zagrożonych taką samą karą jest sześciu kolejnych zawodników bydgoskiego klubu.

Zawisza przegrał z kretesem ostatni, ligowy pojedynek. Dał sobie wbić trzy gole Dolcanowi Ząbki. Stracił pozycję lidera I ligi. Na dodatek zespół utracił także swojego kapitana i boiskowego przywódcę - Kamila Drygasa, który w drugiej połowie spotkania z Dolcanem został ukarany żółtą kartką przez sędziego, Jarosława Przybyła z Kluczborka.

Kapitan Zawiszy nie zagra w niedzielę w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Przypomnijmy, że Drygas, który występuje w środkowej linii jest kluczowym piłkarzem bydgoskiej drużyny. Nie tylko przecież odpowiada za przerywanie akcji przeciwników, ale konstruuje ofensywę Zawiszy i sam strzela gole. Zdobył już pięć bramek w lidze i jest drugim, po Szymonie Lewickim, strzelcem zespołu.

Bydgoszczan czeka w Głogowie (początek spotkania o 12.45) ciężka przeprawa. Zawiszanie pokonali wprawdzie wysoko Chrobrego 4:1 w 1/16 Pucharu Polski, ale drużyna trenera Ireneusza Mamrota znajduje się w czołówce I ligi.

Kto zastąpi Drygasa w niedzielę? Postara się to zrobić Bułgar Wasił Panajotow, który razem z 19-letnim Maciejem Koną stworzyć powinien duet defensywnych pomocników. Panajotow zastępował już wcześniej Portugalczyka Mikę, kiedy ten nie grał z powodu kontuzji. Potem sam pauzował po urazie stawu skokowego. Bułgar jest piłkarzem, który dużo biega. Umie także strzelać gole - zdobył w tym sezonie dwa.

W gruncie rzeczy jest jedynym obecnie graczem, który nadaje się na zastępcę Drygasa.

Zawisza może mieć szybko następne, podobne problemy. Kolejnych sześciu piłkarzy zebrało już po trzy żółte kartki. To Blażo Igumanović, Jakub Łukowski, Maciej Kona, Mica, Jakub Smektała oraz Tomasz Wełnicki. Jest w tym gronie dwóch podstawowych obrońców: Wełnicki i Igumanović oraz czterech graczy drugiej linii.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: