Łuczniczka zagra w memoriale legendy dziennikarstwa

Siatkarze z Bydgoszczy odliczają już dni do inauguracji sezonu w PlusLidze. Ważnym sprawdzianem jest gra w memoriale Zdzisława Ambroziaka, reprezentanta Polski w siatkówce, a potem dziennikarza tygodnika Sportowiec i Gazety Wyborczej.

W warszawskich zawodach bierze udział sześć drużyn. Cztery, a wśród nich Łuczniczka, rozpoczynają rywalizację już w piątek. Dwie ostatnie: PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia czekają na zwycięzców piątkowych pojedynków. Dołączą w sobotę.

Łuczniczka zmierzy się w piątek o godz. 17 z AZS Politechniką Warszawską. W zespole ze stolicy rozgrywa Paweł Zagumny i jego pojedynek z Murilo Radkem zapowiada się ciekawie.

Tego samego dnia, w ćwierćfinale memoriału, Lotos Trefl Gdańsk, sensacyjny srebrny medalista PlusLigi, zagra z Indykpolem AZS Olsztyn.

W sobotę zwycięzcy ćwierćfinałów spotkają się z PGE Skrą oraz Asseco Resovią. Bełchatowianie, którzy w poprzednim sezonie zdobyli brąz, zagrają ze zwycięzcą meczu Łuczniczka - AZS Politechnika. Asseco Resovia z lepszym w drugim pojedynku.

Gdyby bydgoszczanie nie dali rady AZS Politechnice, czeka ich tylko pojedynek o piąte miejsce (sobota, godz. 12). Spotkania finałowe w niedzielę.

Przypomnijmy, że Łuczniczka rozpoczyna PlusLigę 2 listopada w Olsztynie. W środę bydgoszczanie organizują prezentację zespołu. W swojej hali o godz. 18 zagrają z PGE Skrą. Zawodnicy pokażą się kibicom. Bilety (20 i 10 zł) można kupować w siedzibie klubu przy ul. Glinki i przez internet na stronie http://plusligatransferbydgoszcz.zissb.pl/

Ostatnim sprawdzianem Łuczniczki przed sezonem jest memoriał Arkadiusza Gołasia - w następny weekend.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: