Piłkarska gorączka. Prezydent Olsztyna jak Adam Nawałka

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz skomentował na swoim blogu zmiany na stanowiskach dyrektorów instytucji kulturalnych w stolicy Warmii i Mazur. Nawiązuje przy tym do zasad, którymi kieruje się selekcjoner polskiej reprezentacji.

W ostatnich dniach urzędnicy dokonywali wyborów nowych dyrektorów Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Olsztyńskiego Teatru Lalek. W pierwszym przypadku wybrana została Agnieszka Kołodyńska, która zastąpi Marka Marcinkowskiego. Za Zbigniewa Głowackiego teatrem pokieruje Adam Bartnikowski.

Prezydent Piotr Grzymowicz na swoim blogu dziękuje odchodzącym dyrektorom i wita nowych. Także i w tym wypadku nie obeszło się bez nawiązań do najgorętszej informacji ostatnich dni, czyli awansu piłkarzy na Euro 2016.

Wybory szefów placówek kulturalnych prezydent porównuje z decyzjami selekcjonera Adama Nawałki. "Odejście jednych otwiera drzwi przed drugimi i nie jest to tylko moja refleksja, ale także trenera naszej futbolowej reprezentacji, Adama Nawałki, pytanego o brak w kadrze na mecz z Irlandią kluczowych, kontuzjowanych zawodników. Ważne, żeby przez te otwarte drzwi weszli najlepsi. Zasadą, której hołduję w ostatnich latach, są konkursy i nawet jeśli ustawodawca przewidział możliwość ich ominięcia, to po ostatnich doświadczeniach stoję na stanowisku, że należy do minimum ograniczyć możliwość korzystania z wyjątków" - czytamy na blogu prezydenta.

Więcej o: