Górnik Zabrze. Leszek Ojrzyński: Nie wiem nawet, czy w ogóle zespół był w kryzysie

- Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. A nasz ostatni mecz, z Legią Warszawa, nie był ani tragiczny, ani bardzo dobry - mówi Leszek Ojrzyński, trener Górnika Zabrze.

Nie sposób napisać, by trzej ostatni rywale Górnika, czyli Śląsk Wrocław, Lech Poznań i Legia Warszawa, znajdowali się w wysokiej formie, ale - mimo wszystko - pięć punktów w meczach z drużynami, które zeszły sezon skończyły w czołowej trójce ligi, trzeba uznać za co najmniej dobry wynik. Zwłaszcza że przecież wcześniej zabrzanie przegrywali... jak leci. O ile więc kryzys w tabeli wciąż trwa (Górnik jest przedostatni), o tyle ten na boisku można już uznać za zażegnany?

- Nie wiem, czy opanowaliśmy kryzys. Nie wiem nawet, czy Górnik... w ogóle w tym kryzysie był. Z prostej przyczyny - ja żyję od meczu do meczu. Moją pracę weryfikuje każda kolejka. Można opowiadać niestworzone historie, ale tak to prostu działa - mówi Leszek Ojrzyński, trener zespołu z Roosevelta. - Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. A nasz ostatni mecz, z Legią, nie był ani tragiczny, ani bardzo dobry. Był gdzieś pośrodku. Pewne rzeczy na pewno możemy jeszcze poprawić - zaznacza Ojrzyński.

Facebook?  | A może Twitter? 

Więcej o: