Komisja Licencyjna potwierdza: Wisła Kraków spłaciła zobowiązania

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN potwierdziła, że Wisła Kraków spłaciła długi, które zobowiązała się uregulować we wniosku licencyjnym.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Wisła miała uregulować część zobowiązań i zapłacić byłym oraz obecnym pracownikom klubu - w tym piłkarzom i trenerom - około 3 mln zł. Zgodnie z postanowieniami komisji miała na to czas do 30 września.

Przed rokiem klubowi z ul. Reymonta nie udało się spłacić długów na czas, za co został ukarany odjęciem trzech punktów na starcie obecnego sezonu. Później karę zmniejszono do jednego punktu. Przed dwoma tygodniami Wisła poinformowała, że w tym roku takich kłopotów nie było i uregulowała zobowiązania we wskazanym terminie.

Dokumentom przesłanym przez klub mieli się jeszcze przyjrzeć specjaliści. We wtorek Komisja Licencyjna potwierdziła, że krakowianie wywiązali się z postanowień zawartych we wniosku licencyjnym. Zmieniła też rodzaj nadzoru finansowego, jakim objęta jest Wisła. Od tej pory będzie to jedynie monitorowanie bieżącej sytuacji finansowej klubu.

Obserwuj @Anze_DG

Więcej o: