Szkółka piłkarska Lecha Poznań otwiera swój oddział w... Londynie

?To pierwsza zagraniczna szkółka polskiego klubu piłkarskiego? - mówią właściciele Lech Poznań Football Academy, która na początku listopada uruchomi swoją placówkę w Londynie. Piłkę nożną mają w niej trenować już czterolatki.

Football Academy to największa w Polsce sieć szkółek piłkarskich. Od ponad roku bardzo ściśle współpracuje z Lechem Poznań. - "Kolejorz" wchodzi w nowy etap szkolenia, wzorem najlepszych europejskich klubów, takich jak Arsenal, Manchester United czy Manchester City - mówił w sierpniu 2014 roku Radosław Soperczak, prezes Football Academy. Właśnie na wyspiarskim modelu kształcenia piłkarzy opiera się działalność Football Academy.

Lech Poznań nawiązał z nią współpracę, by obniżyć wiek dzieci, które rozpoczynają przygodę z piłką nożną. Dotychczasowa sieć szkółek "Kolejorza" była dostępna dla co najmniej sześciolatków, a tymczasem na zajęcia organizowane przez FA mogą trafić już czteroletnie dzieci - zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W sumie, w trzydziestu ośrodkach Lech Poznań Football Academy w całej Wielkopolsce, a także poza nią, w piłkę gra już niemal tysiąc młodych lechitów.

Teraz klub aktualnego mistrza Polski będzie miał swoją szkółkę w Londynie. W następny weekend zostanie zorganizowane spotkanie dla rodziców w londyńskim Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Szkółka wystartuje na początku listopada, zajęcia będą się odbywały w ośrodku Westway Sports & Fitness w zachodniej części Londynu. "Trenerem koordynatorem projektu został Krzysztof Skarżyński, szkoleniowiec z licencją UEFA B, posiadający doświadczenie m.in. z zespołu U-15 Arsenal Soccer School" - informuje Lech Poznań Football Academy.

Więcej o: