Olsztyn Biega! Ostatnia szansa, by pobić życiowy rekord

Kto jeszcze nie uczestniczył w akcji "Olsztyn Biega", w weekend będzie miał ostatnią szansę w tym roku. - Dla osób, które wyczynowo uprawiają ten sport, pogoda nie powinna stanowić żadnej przeszkody - mówi Adam Dowgird z Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan".

Miłośnicy biegania z Warmii i Mazur w nogach mają już osiem imprez rozgrywanych w ramach "Olsztyn Biega!". Ukoronowaniem ich występów będzie niedzielny bieg w parku im. Janusza Kusocińskiego. Tam będzie czekała na nich trasa o długości 5 km.

- Wielu zawodników wciąż planuje pobić swoje rekordy życiowe i jest to dla nich ostatnia szansa w tym roku - mówi Adam Dowgird, organizator z ramienia Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan". - Ponadto wszyscy uczestnicy cały czas walczą o nagrody gwarantowane. Dlatego wszystkich zapraszamy w niedzielę na start.

Patrząc za okno i coraz niższą temperaturę, mogłoby się wydawać, że organizatorzy powinni drżeć o frekwencję. - Dla osób, które wyczynowo uprawiają ten sport, taka pogoda nie powinna stanowić żadnej przeszkody - uspokaja Dowgird. - Oczywiście, zawsze znajdą się osoby, które ze względu na chłód będą miały wymówkę, by nie wziąć udziału.

I dodaje: - My każdą naszą imprezę poprzedzamy profesjonalną rozgrzewką, więc nikt raczej nie zamarznie. Dodatkową zachętą powinny być specjalne nagrody, których będzie znacznie więcej niż w poprzednich edycjach "Olsztyn Biega!". Zachęcamy jednak, aby wszyscy zabrali ze sobą cieplejsze ubrania.

Start biegu głównego na 5 km zaplanowano w niedzielę o godz. 10.15. Wcześniej do zmagań przystąpią dzieci w następujących kategoriach wiekowych - do 6 lat, 6-9 lat oraz 10-16 lat. Najmłodsi do pokonania będą mieli 200 m, a w pozostałych dwóch grupach odpowiednio 950 m oraz 1,76 km. Na mecie, na wszystkich będą czekały pamiątkowe medale oraz smaczny poczęstunek.

Do udziału zapisać się można na dwa sposoby. Za pośrednictwem strony internetowej superczas.pl, gdzie rejestracja potrwa do środy. Kto nie zdąży, będzie miał jeszcze okazję zgłosić się osobiście w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 1 Maja, a nawet w niedzielę w biurze zawodów (hol pod trybunami pływalni "Aquasfera"). Spóźnialscy muszą się jednak liczyć z większymi kosztami. I tak za młodzież w wieku 6-16 lat trzeba będzie zapłacić nie 15 zł, a 25 zł, a osoby powyżej 16. roku życia wydadzą 40 zł zamiast 25 zł. Opłata dla dzieci do lat 6 jest niezmienna i wynosi 10 zł.

Ci, którzy już się zarejestrowali, mogą odebrać pakiety startowe w siedzibie MIT (do piątku w godz. 10-18, w sobotę 10-16) oraz w dniu biegu w biurze (godz. 8-9.45).

Uroczyste podsumowanie całej tegorocznej akcji "Olsztyn Biega!" zaplanowano w listopadzie. - Będziemy nagradzali najlepsze osoby w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególny kategoriach. Wręczone zostaną również nagrody gwarantowane, które otrzymają zawodnicy mający na koncie udział we wszystkich biegach - kończy Adam Dowgird.

Patronem medialnym imprezy jest "Wyborcza Olsztyn".

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: