Kto poprowadzi mecze Asseco Resovii? Znamy sędziów pierwszych meczów

Aż siedem meczów w PlusLidze zagrają w październiku i listopadzie siatkarze Asseco Resovii. Wiemy, kto poprowadzi te pojedynki.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mistrzowie Polski sezon rozpoczynają 30 października od starcia z AZS-em w Częstochowie. Spotkanie to poprowadzi para arbitrów klasy państwowej z Krakowa: Maciej Kolendowski i debiutujący w PlusLidze Jacek Litwin.

Tydzień później do Rzeszowa przyjedzie BBTS Bielsko-Biała i dwójka sędziów z województwa opolskiego. Pierwszym sędzią pojedynku będzie Paweł Ignatowicz z Naroku, a pomagał mu będzie Waldemar Kobienia z Opola. Obaj panowie to sędziowie klasy państwowej.

Już 11 listopada dojdzie natomiast do pojedynku na szczycie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i właśnie Asseco Resovią. Mecz w Bełchatowie poprowadzą dwaj sędziowie międzynarodowi, Marek Lagierski z Czeladzi i Wojciech Maroszek z Żor. Sędzią kwalifikatorem będzie Sylwester Strzylak z Radomia.

Trzy dni później Asseco Resovia zagra ponownie we własnej hali, tym razem z Jastrzębskim Węglem, a do Rzeszowa znów przyjedzie dwójka sędziów międzynarodowych. Pierwszym będzie Szymon Pindral z Kielc, a drugim Maciej Twardowski z Radomia.

W kolejną sobotę Asseco Resovię czeka daleki wyjazd do Bydgoszczy na mecz z Łuczniczką. Pojedynek ten poprowadzą Marek Heyducki razem z Piotrem Skowrońskim. Pierwszy pochodzi z Pucka, drugi z Gdańska, obaj są sędziami klasy państwowej.

Listopad rzeszowianie zakończą dwoma meczami we własnej hali, z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 25 listopada i z Cuprum Lubin 28 listopada. W pierwszym spotkaniu sędziami będzie para arbitrów międzynarodowych z Warszawy - Marcin Herbik i Tomasz Janik, a drugi pojedynek poprowadzą sędziowie klasy państwowej: Marek Budzik z Rybnika i Andrzej Kuchna z Katowic. Sędzią kwalifikatorem będzie Robert Dworak z Rzeszowa.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.