Zagłębie Sosnowiec. Konkurs na hymn odwołany. Wróci doping?

Zagłębie Sosnowiec rezygnuje z konkursu na klubowy hymn. Inicjatywa nie spodobała się kibicom.

Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Tego można było się spodziewać... Klub ogłosił konkurs na hymn Zagłębia w związku ze 110-leciem klubu, które przypada na przyszły rok.

Kibice zaprotestowali. Na Facebooku powstał profil "Stanowcze NIE dla nowego hymnu Zagłębia Sosnowiec".

"Wydarzenie, do którego Was zapraszamy ma wyrazić stanowczy protest przeciwko pomysłowi naszego klubu odnośnie ogłoszenia konkursu na nowy hymn Zagłębia Sosnowiec. To tak jakby ogłosić konkurs na nowy hymn Polski. Nie da się zapomnieć o tradycji... Utwór zespołu Horrorshow od prawie 20 lat na stałe wrył się w umysły naszych kibiców i jest znany również poza gronem naszych sympatyków... Nie zmieniajmy tradycji!!!" - można było przeczytać w jednym z wpisów.

Ostatecznie klub postanowił się wycofać z tego pomysłu. "Po przedstawieniu argumentów oraz korespondencji, która napływała do klubu, zarząd uznał, że odwołuje konkurs na hymn" - poinformowało Zagłębie.

Miejmy nadzieję, że porozumienie klubu i kibiców sprawi, że na Stadion Ludowy wróci głośny doping. Piłkarze Zagłębia od kilku kolejek nie mogę liczyć na wsparcie zorganizowanej grupy fanów i przyznają, że gry im to na pewno nie ułatwia.

Więcej o: