GKS Katowice. Jerzy Brzęczek: Celem reprezentacji na Euro we Francji powinno być wyjście z grupy

- Mieliśmy trudną grupę i - patrząc na całość eliminacji - na ten awans do mistrzostw Europy sobie zasłużyliśmy - mówi Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice, a w przeszłości kapitan reprezentacji Polski.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na Euro 2016, a skoro tak, to wśród kibiców odżyły nadzieje na sukces na poważnej imprezie. Sukces, na który nasza kadra czeka od 1992 roku, kiedy to wywalczyła wicemistrzostwo olimpijskie. - To było tak dawno temu... - mówi Jerzy Brzęczek, jeden z piłkarzy tamtej drużyny. - Teraz jednak również mamy ciekawe pokolenie, które odgrywa znaczącą rolę w najlepszych ligach Europy. Na pewno jest szansa, by we Francji zagrać więcej niż trzy mecze grupowe. Taki powinien być podstawowy cel tej drużyny. Jest sporo czasu, by odpowiednio się do tego przygotować - podkreśla trener GKS-u Katowice.

Już dziś jednak jest pod wrażeniem kadry Adama Nawałki. - Biorąc pod uwagę fakt, że w następnych mistrzostwach zagrają 24 drużyny, szanse na awans były większe, ale pamiętajmy, że mieliśmy trudną grupę i - patrząc na całość eliminacji - zasłużyliśmy na ten awans. Trenerowi Nawałce i zespołowi należą się więc gratulacje - dodaje Brzęczek.

Więcej o: