Ruch Chorzów. Rołand Gigołajew też nie zagra z Lechem Poznań?

Ruch Chorzów przygotowuje się do meczu z Lechem Poznań w okrojonym składzie. Jakby problemów było mało, uraz kolana zgłosił Rołand Gigołajew.

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Niebiescy rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do meczu z Lechem Poznań. Drużyna nadal trenuje bez Patryka Lipskiego, Kamila Mazka i Mariusza Stępińskiego, którzy przebywają na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Zespół Marcina Dorny rozegra we wtorek towarzyski mecz z Rumunią. Piłkarze wrócą więc na Cichą dopiero w środę.

W tym tygodniu z pełnym obciążeniem mają zacząć trenować kontuzjowani ostatnio Michał Efir i Paweł Oleksy. Cieszy zwłaszcza powrót tego ostatniego, gdyż Ruch ma poważne problemy z zestawieniem linii obrony. Z powodu nadmiaru kartek ze składu wypadli Marek Szyndrowski i Rafał Grodzicki. Od początku sezonu nie gra też Michał Helik, który przeszedł operację kolan.

W tej sytuacji fatalnie brzmi wiadomość, że rezonans kolana czeka Rołanda Gigołajewa, który również może zagrać na lewej obronie. Na razie trudno przesądzić, jak poważny jest uraz Rosjanina.

Z powodu kontuzji z gry nadal wyłączony jest też Adam Setla.

Dodajmy, że w tym tygodniu z pierwszym zespołem trenować będą zawodnicy z drużyny rezerw - Dominik Cheba, Konrad Gilewicz i Adrian Lesik. Szansy pokazania się nie otrzyma już natomiast testowany ukraiński obrońca Stanisław Sztanenko. Sztab szkoleniowy z niego zrezygnował.

Więcej o: