Cerrad Czarni zapraszają na siatkarski memoriał Janusza Sobola

Kibiców siatkówki w Radomiu i regionie czeka nie lada gratka. Już w najbliższy piątek i sobotę (16-17 października) w Kozienicach i Radomiu odbędzie się memoriał Janusza Sobola, turniej poświęcony pamięci zmarłego przed czterema laty znanego sędziego tej dyscypliny sportu.

Niewątpliwie impreza zapowiada się atrakcyjnie. W tegorocznej edycji uczestniczyć będzie cztery zespoły, a zawody zostaną rozegrane w międzynarodowym gronie. Cerrad Czarni i Effector Kielce, to przedstawiciele ligi mistrzów świata. Oprócz ekip z PlusLigi zagra Mirad Preszow. Będzie to rewizyta za pobyt i udział drużyny z Radomia w turnieju organizowanym we wrześniu na Słowacji. Stawkę uzupełnia Isku Volley Tampere. To jeden z najbardziej znanych zespołów siatkarskiej ekstraklasy Finlandii. Ciekawostką jest, że Finowie w Radomiu zameldują się już w czwartek, a przylecą rejsowym samolotem łotewskich linii Air Baltic.

Tymczasem turniejowe zmagania odbędą się w Kozienicach i Radomiu. Pierwszego dnia drużyny zagrają w stolicy Puszczy Kozienickiej, a na dwa spotkania organizatorzy zapraszają do hali Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Dzień później siatkarze zaprezentują się publiczności radomskiej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat nad zmaganiami sprawować będą Tomasz Śmietanka, Burmistrz Gminy Kozienice i Radosław Witkowski, Prezydent Miasta Radomia.

Program turnieju

Piątek 16 października, hala w Kozienicach, godz. 16 Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce, godz. 18.30 Mirad Preszow - Isku Volley Tampere.

Sobota 17 października, hala MOSiR w Radomiu, godz. 16 Effector Kielce - Mirad Preszow, godz. 18.30 Cerrad Czarni Radom - Isku Volley Tampere

Więcej o: