Kadra U-21 zagra w Białymstoku. Bartłomiej Drągowski i Jonatan Straus dostaną szansę

Wtorkowy mecz (godz. 17) w Białymstoku z Rumunią to kolejny etap przygotowań kadry U-21 do mistrzostw Europy w 2017 roku, które zostaną rozegrane w Polsce. Do reprezentacji kandydują zawodnicy Jagiellonii Bialystok.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kadra U-21 ze względu na to, że jest gospodarzem imprezy nie rozgrywa spotkań eliminacyjnych.

- Nie jest to sytuacja standardowa, bo na 54 federacje w Europie tylko jedna tak ma - mówi Marcin Dorna, trener kadry U-21. - Jeżeli chodzi o dni i miesiące to jest to długi okres na przygotowania, a jeżeli chodzi bezpośrednią pracę to już nie. Zostały nam 54 treningi do pierwszego meczu mistrzostw Europy i chcemy je jak najlepiej wykorzystać i pod względem selekcyjnym i szkoleniowym. Jest to sytuacja w jakiej zawsze znajduje się gospodarz imprezy, ale patrząc w przeszłość to wiemy że można zawsze dobrze się przygotować. Zrobimy wszystko aby na dzień rozpoczęcia imprezy być w optymalnej formie.

Kadra U-21 Rumunii w swojej grupie eliminacyjnej zajmuje drugie miejsce z dziewięcioma punktami zdobytymi w czterech meczach.

- Zagramy z zespołem który należy do solidnych europejskich, jestem przekonany że Rumunia ten mecz potraktuje bardzo poważnie. Teraz meczów sparingowym w dosłownym tego słowa znaczeniu na poziomie międzypaństwowym już nie ma. Natomiast naszym zadaniem jest przystąpić jak do meczu o punkty, bo my takich nie mamy.

W meczu z Rumunią szansę na grę ma dwóch zawodników Jagiellonii bramkarz Bartłomiej Drągowski i obrońca Jonatan Straus. Niestety kontuzja z kadry wykluczyła innego przedstawiciele białostockiego klubu Przemysława Frankowskiego. Żaden z tej trójki zawodników nie zagrał w czwartek w Lublinie gdy kadra U-21 pokonała 3:1 Izrael.

- Na mecz z Rumunią ustalimy jedenastkę na której nam najbardziej zależy - mówił jeszcze w poniedziałek Dorna. - Do końca tego roku chcemy te spotkania potraktować selekcyjnie. W meczu z Izraelem od pierwszej minuty debiutował Patryk Lipski, Kamil Mazek, Krzysiek Piątek. Kolejni czekają i być może dostaną szansę i mam nadzieję że wypadną dobrze.

Początek spotkania we wtorek o godzinie 17. Bilety w cenach 5, 10 i 20 zł są do nabycia w punktach sprzedaży Jagiellonii oraz na stronie jagiellonia.kupbilety.pl.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: