Pomocnik Śląska Maciej Pałaszewski zagrał w reprezentacji Polski U-18

Biało-czerwoni pokonali na wyjeździe w towarzyskim meczu rówieśników z Włoch 2:1. Nieco ponadgodzinny występ w tym spotkaniu zaliczył pomocnik Śląska Maciej Pałaszewski.

Pałaszewski został zmieniony w 65. minucie meczu przez Mateusza Ostaszewskiego. Polacy wygrali 2:1. W pierwszej połowie Włosi nie wykorzystali rzutu karnego. Spotkanie odbyło się w Rzymie.

Włochy - Polska 1:2 (1:2)

Bramki: Bordin (30.) - Dzięcioł (17. - rz. karny), Handzlik (37.)

Włochy: Del Favero (46. Cucchietti) - Tofanari (82. Scalera), Iudica (59. Malberti), Marchizza, Giraudo (70. Nicoletti) - Hamadi (46. Matarese), Bordin (59. Castellano), Degl'Innocenti (59. Muratore), Bezziccheri (46. Lo Faso) - Mazzocchi (70. Di Nolfo), Tumminello.

Polska: Jankowski - Andrzejewski, Dzięcioł (76. Felsch), Wojdak, Pigiel - Handzlik (65. Hołownia), Bielik, Urbański (56. Mystkowski), Pałaszewski (65. Ostaszewski), Wojtkowski (56. Małachowski) - Listkowski (56. Kaczmarczyk).