Kuba Piątek mistrzem świata juniorów. Po raz drugi z rzędu!

Motocyklista KM Cross, startujący teraz w barwach Orlen Teamu Jakub Piątek odniósł kolejny sukces. W Rallye OiLibya Maroc lublinianin wygrał klasyfikację juniorów i tym samym obronił tytuł mistrza świata w tej kategorii.

Był to rajd pustynny rozgrywany w ramach Pucharu Świata. Rywalizacja trwała pięć dni. Uczestnicy wystartowali z położonego w głębi Maroka miasta Zagora, natomiast metę tej morderczej imprezy wyznaczono Agadirze nad Oceanem Atlantyckim. Trasa liczyła ponad dwa tysiące kilometrów, a odcinki specjalne wyniosły 1358 km.

- To był wyjątkowo długi i bardzo ciężki dla mnie rajd. Miejscami rywalizacja w Maroku przypominała dakarową rzeczywistość. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się awansować w klasyfikacji końcowej rajdu, wygrać w stawce juniorów i obronić tytuł. Teraz jadę w Merzouga Rally i będą to moje ostatnie zawody w tym roku. Po powrocie skupię się na treningach i przygotowaniach do Dakaru - podsumował mistrz świata.

Warto przypomnieć, że jest Kuba kontynuuje rodzinne tradycje w tej dyscyplinie sportu. Wcześniej startował jego ojciec Dariusz Piątek i nawet teraz od czasu do czasu jeździ w kategorii weteranów. Natomiast przed 15 laty - jeszcze w Afryce - wystartował w rajdzie Paryż - Dakar. Jechał dzielnie przez 12 etapów, jednak trzynastka okazała się dla niego pechowa, bo miał defekt motocykla i musiał się z zawodów wycofać. Na początku tego roku w tym najtrudniejszym rajdzie świata, który odbywa się teraz w Ameryce Południowej, wystąpił także Kuba. Niestety podzielił los seniora rodu i z powodu kłopotów ze sprzętem zakończył udział na ósmym etapie. Tak więc jedynym jak do tej pory zawodnikiem KM Cross, który ukończył rajd Paryż - Dakar, jest Piotr Więckowski. Prezes lubelskiego klubu dokonał tej sztuki w 2000 roku, kiedy to nie powiodło się jego koledze klubowemu Dariuszowi Piątkowi.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU