Młodzieżowa kadra wygrała z Włochami

Reprezentacja Polski do lat 18 wygrała 2:1 w poniedziałek na wyjeździe z rówieśnikami z Włoch

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Biało-czerwoni objęli prowadzenie w 17. minucie. Wówczas rzut karny wykorzystał Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce). Włosi mogli wyrównać już w 24. minucie, ale "jedenastkę", którą egzekwował Alessandro Bordini, obronił Leon Jankowski (TSG 1899 Hoffenheim). Gospodarze kilka chwil później doprowadzili jednak do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się ten, który nie wykorzystał rzutu karnego. W 37. minucie Polacy ponownie prowadzili. Gola zdobył Konrad Handzlik (Wisła Kraków), a jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

W reprezentacji zagrało m.in. czterech graczy Jagiellonii. Byli to: Marcin Pigiel, Przemysław Mystkowski, Mateusz Ostaszewski oraz Paweł Kaczmarczyk.

Włochy - Polska 1:2 (1:2)

Strzelcy bramek: Alessandro Bordin (30.) - Ernest Dzięcioł (17. - karny), Konrad Handzlik (37.).

Polska: Leon Jankowski - Jan Andrzejewski, Ernest Dzięcioł (76. Maciej Felsch), Kacper Wojdak Ż, Marcin Pigiel - Konrad Handzlik, Krystian Bielik Ż, Bartłomiej Urbański (56. Przemysław Mystkowski), Maciej Pałaszewski Ż (65. Mateusz Ostaszewski), Kamil Wojtkowski (56. Adrian Małachowski) - Marcin Listkowski (56. Paweł Kaczmarczyk).