Gmina Police kolejny sezon zagra z ekstraklasowym Chemikiem

Podpisano nową umowę promocyjną między klubem siatkarek Chemikiem Police a Gminą Police. Mistrz Polski sam sobie wysoko zawiesił poprzeczkę.

Gmina od lat jest partnerem klubu, a od dwóch-trzech sezonów mocniej jest zaangażowana w sponsoring (poprzez umowę promocyjną). Nawet przeprowadzka Chemika do Szczecina (tu siatkarki rozgrywają swoje ligowe i pucharowe spotkania) nie zakończyła tej współpracy.

- Jestem przekonany, że będziecie wspaniale grały, a to zagwarantuje nam fajną promocją. Sławcie Police - mówił bezpośrednio do siatkarek Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Joanna Żurowska, prezes Chemika: - Cieszy nas ta umowa. Jesteśmy klubem z Polic, z "Policami" w nazwie zespołu, w tym mieście jest siedziba naszego głównego sponsora.

Pani prezes powołała się na badania medialne, według których Police - dzięki Chemikowi - zaoszczędziły ponad 2 mln zł na reklamie. A nowa umowa będzie opiewać na sumę 700 tys. zł i ma obowiązywać przez najbliższy sezon.

- Ostatnie sezony były bardzo dobre dla klubu, naznaczone różnymi sukcesami. Ale czas zapomnieć o tym, co było i myśleć o tym, co nas czeka. Musimy solidnie pracować na kolejne dobre wyniki - stwierdził Giuseppe Cuccarini. - Zrobię wszystko, by zespół prezentował najlepszy poziom, na jaki go stać. Jako mistrzynie będziemy bronić się przed wszystkimi, bo każdy będzie chciał nas pokonać.

Trener Chemika ma już prawie wszystkie zawodniczki na treningach. Przed trzema dniami do zajęć wróciło osiem kadrowiczek z Polski, Serbii i Czech, które uczestniczyły w ME. Kłopotem jest uraz Anny Werblińskiej, której może zabraknąć w pierwszych meczach. Od wtorku z zespołem trenować będzie reprezentantka Dominikany - Paola Pena, która kontrakt podpisała trzy tygodnie temu. W poniedziałek rozpoczęła podróż z ojczyzny do Polski.

Od poniedziałku trwa też sprzedaż biletów na październikowe spotkania. Fanom z Polic klub nadal będzie zapewniał autobusowy transport, a posiadacze kart z programu "Szczecin Przyjazny Rodzinie" mogą liczyć na 10-procentową zniżkę. Dodajmy, że klub sprzedał już ok. 500 karnetów (nadal je można nabywać).