Budowlani się przełamali! Wyjazdowa wygrana z Czarnymi

Bardzo udanie rozpoczęli rundę rewanżową rugbiści I-ligowych Budowlanych. Lublinianie pokonali w Pruszczu Gdańskim Czarnych. Była to pierwsza wygrana zespołu trenera Sebastiana Berestka w tym sezonie.

Tym samym zespół znad Bystrzycy zrewanżował się przeciwnikom za wysoką porażkę poniesioną w Lublinie. Wówczas Budowlani przegrali aż 36 punktów (19:55). Ten mecz też nie zaczął się dla lublinian dobrze. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 10:0. Budowlani nie zamierzali jednak rezygnować i trwała zażarta walka. Przewagę zmniejszył Robizon Kelberashvili, który położył piłkę na polu punktowym rywali położył. Wprawdzie Czarni znowu przyłożyli, ale końcówka pierwszej części spotkania należała już do drużyny lubelskiej. Najpierw pięć punktów zdobył Patryk Jasiński, a potem wyczyn kolegi powtórzył Adam Bobruk i do przerwy Budowlani wygrywali 19:15.

Po zmianie stron walka była równie zacięta. Lublinianie zwiększyli jeszcze prowadzenie na 26:15. Czarni nie zamierzali jednak pogodzić się z porażką i przypuścili szturm. Częściowo udało się im odrobić straty, bo po dwóch przyłożeniach przewaga Budowlanych stopniała do jednego punktu (26:25). Na szczęście podwyższenia w wykonaniu graczy Czarnych okazały się nieskuteczne i zespół lubelski zdołał dowieźć tę przewagę do końca spotkania.

Kolejny mecz Budowlani rozegrają 17 października na wyjeździe, a ich rywalem będą imiennicy z Łodzi.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Czarni Pruszcz Gdański 25 (15)

Budowlani Lublin (26 (19)

Skład Budowlanych: Wiecaszek, Adam Bobruk 12, Kelberashvili 5, Świderski, Gawroński, Niedziółka, Konrad Zając, Bartłomiej Jasiński, Lubisz, Gospodarek 4, Mariusz Zając, Mazur, Ćwieka, Gładkowski, Patryk Jasiński 5. Punkty dla Czarnych: Brodowskyi 10, Mysakov 10, Gniech 5.