Katowice biorą wszystko. Mistrzostwa świata w hokeju i dwa prestiżowe turnieje!

Katowice szykują się do przyszłorocznych mistrzostw świata w hokeju na lodzie, ale to nie jedyny turniej z udziałem reprezentacji Polski, który w najbliższych miesiącach odbędzie się w naszym regionie.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Katowice wygrały prawo do organizacji mistrzostw świata dywizji I grupy A z Krakowem. Zawody, których stawką będzie awans do hokejowej elity, odbędą się w kwietniu przyszłego roku w Spodku.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla śląskich kibiców. Wszystko wskazuje bowiem na to, że w naszym regionie odbędą się również dwa turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge.

W dniach 5-7 listopada w Janowie przeciwnikami polskiej reprezentacji będą spadkowicze z elity - Słowenia i Austria, oraz powracająca do dywizji 1A Korea. Dzięki temu trzej rywale z przyszłorocznych mistrzostw oraz nasza drużyna będą mogli poznać przyszłą halę treningową "Jantor" oraz hotele i lotnisko.

- Przy wyborze miejsca bardzo istotnym czynnikiem był fakt, że zagramy z rywalami z którymi zmierzymy się w kwietniu. Podczas naszego specjalnego spotkania w trakcie kongresu w Dubrowniku z przedstawicielami drużyn z EIHC padły prośby by rywalizować na Śląsku. Choćby Korea przyleci w celu aklimatyzacji kilka dni przed zmaganiami w Janowie i będzie trenować na Jantorze. Austriacy i Słoweńcy również zapoznają się z tym lodowiskiem i samym miastem - informuje Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Wiele wskazuje na to, że grudniowy EIHC również odbędzie się w Katowicach - tym razem na lodowisku Satelita w kompleksie Spodka. - Ostatnie turnieje EIHC graliśmy choćby w Gdańsku i Toruniu. Ostatnio odbyłem miłe rozmowy z burmistrzem Krynicy Dariuszem Reśko oraz Sanoka Tadeuszem Pióro. Obaj włodarze tych miast są żywo zainteresowani tego typu imprezami i najpewniej w niedalekiej przyszłości EIHC zagości także w Krynicy i Sanoku. Teraz plany wiążą nas jednak z władzami Katowic - dodaje Chwałka.

Transmisje z meczów reprezentacji Polski przeprowadzi TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Agora SA