Karol Linetty - jedyny piłkarz Lecha Poznań w kadrze Adama Nawałki. Jaki miał wkład w awans na Euro 2016? [ZDJĘCIA]

28 piłkarzy wystąpiło w reprezentacji Polski w zakończonych w niedzielę sukcesem eliminacjach mistrzostw Europy. W kadrze Adama Nawałki był tylko jeden piłkarz Lecha Poznań - Karol Linetty.

Karol Linetty rozegrał w niedzielę swoje... pierwsze 90 minut w pierwszej reprezentacji Polski. W sumie był to siódmy występ 20-letniego pomocnika w kadrze narodowej, ale przeważnie pełnił w niej rolę zmiennika. Teraz skorzystał na kontuzjach innych reprezentantów, dostał szansę od selekcjonera i z pewnością nie zawiódł. Piłkarz mistrza Polski miał udział przy zwycięskiej bramce na 2:1 z Irlandczykami. W sumie w eliminacjach do Euro 2016 rozegrał 95 minut, bo wcześniej zaliczył pięć minut w wyjazdowym pojedynku z Gruzją. Tam również przyczynił się do strzelenia gola przez biało-czerwonych.

Jak wygląda dorobek Karla Linettego na tle innych kadrowiczów w eliminacjach?

Gdy Adam Nawałka rozpoczynał pracę z reprezentacją Polski, powoływał więcej piłkarzy z Lecha Poznań. Jako lechita pięć występów zaliczył u obecnego selekcjonera Łukasz Teodorczyk, który po odejściu do Dynama Kijów tylko raz zagrał w kadrze. Na jednym występie - w listopadzie 2013 roku przeciwko Słowacji (0:2) zakończyła się przygoda z drużyną Adama Nawałki dla stopera Lecha Poznań Marcina Kamińskiego, a na dwóch - dla Szymona Pawłowskiego, którego trener zabrał w styczniu na zgrupowanie do Abu Dhabi i tam wystawił w meczach przeciwko Norwegii i Mołdawii. W tym pierwszym spotkaniu w zespole biało-czerwonych debiutował 18-letni wówczas Karol Linetty zdobył nawet bramkę i do dziś jako jedyny lechita pozostał w reprezentacji. Jeżeli zimą nie odejdzie z Lecha Poznań, to wszystko wskazuje na to, że podczas turnieju we Francji w 2016 roku będzie jedynym przedstawicielem "Kolejorza".

Więcej o: