Eliminacje Euro 2016. Gol Gergo Lovrencsicsa, ale Węgry przegrały

Bramka gracza Lecha Poznań Gergo Lovrencsicsa nie pozwoliła węgierskiej reprezentacji wygrać meczu eliminacji Euro 2016 z Grecją. Porażka 3:4 nie oznacza jednak, że nie awansują na turniej bezpośrednio. Okaże się to w poniedziałek

Wówczas zostanie rozegrany mecz Ukraina - Hiszpania. Jeżeli Ukraińcy nie pokonają mistrzów Europy, wówczas Węgry pojadą na mistrzostwa Europy jako najlepsza z ekip z trzecich miejsc. Na pierwsze i drugie szanse stracili - te zajęły Irlandia Północna i Rumunia.

Po bramce Gergo Lovrencsicsa w 26. minucie Madziarzy remisowali 1:1. Następnie prowadzili jeszcze 2:1 i 3:2 (po bramkach Krisztiana Nemetha). Ostatecznie ulegli 3:4 i zajęli trzecie miejsce w grupie.

Gergo Lovrencsics zagrał od pierwszej minuty i dopiero w 62. minucie zmienił go napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikolić. Cały mecz rozegrał Tamas Kadar, który grał na środku węgierskiej obrony.

Dla Węgrów poniedziałek będzie zatem bardzo istotny, bo mają szansę pojechać na dużą imprezę piłkarską po raz pierwszy od mundialu w Meksyku w 1986 roku.