Piłka wodna. ŁSTW Łódź zdobyło w Poznaniu Puchar Polski

Podczas Pucharu Polski w piłce wodnej rozgrywanego na Termach Maltańskich poznańscy waterpoliści nie przełamali hegemonii OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW i trofeum powędrowało ponownie do Łodzi. Trzecie miejsce nieoczekiwanie zajął zespół z Bytomia, pokonując w niedzielę Legię Warszawa.

Tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej rozegrano w formie turnieju z udziałem sześciu ekip. Jego organizatorem był Komitet Techniczny Piłki Wodnej, a współgospodarzem imprezy KS Waterpolo Poznań. Drużyny mistrza i wicemistrza Polski zostały rozstawione w półfinałach.

W sobotę zespół ŁSTW Łódź pokonał WTS Polonię Bytom 15:8, a poznaniacy nie dali na własnym basenie szans Legii Warszawa, zwyciężając 9:7. W niedzielę w meczu o trzecie miejsce stołeczna drużyna zaliczyła kolejną porażkę, ulegając tym razem bytomianom 6:8. W finałowym pojedynku zmierzyły się więc po raz trzeci dwa najlepsze zespoły polskiej Ekstraklasy - OCMER UŁ ŁSTW oraz Waterpolo Poznań. Grającym w odmłodzonym składzie poznaniakom nie udało się na własnym basenie pokonać mistrza Polski. Zespół z Łodzi pewnie wygrał 15:9 i po raz kolejny w historii swojego klubu zdobył Puchar Polski.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski w piłce wodnej 2015:

1. Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW

2. Waterpolo Poznań

3. WTS Polonia Bytom

4. Legia Warszawa

5. Arkonia Szczecin

6. GKPW 59 Gorzów

7. AZS SAN Neptun Łódź

- Tegoroczny Puchar Polski zagraliśmy w bardzo odmłodzonym składzie. Debiut naszych obiecujących juniorów: Maksa Małka, Michał Ostrowskiego oraz Eryka Dziaduka, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla Poznania w meczu finałowym z mistrzem Polski, uważam za bardzo udany - mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. - Tym razem nie udało się pokonać łodzian, ale za dwa tygodnie, z apetytami na złoty medal, rozpoczynamy ekstraklasę. W Pucharze Polski po raz ostatni zagrali zagraniczni zawodnicy związani z konkurencyjnymi klubami, więc w tegorocznym sezonie może dojść do znaczących zmian w tabeli rozgrywek ligowych.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

Półfinał

Skład: Różycki - kapitan (1 gol), Bocheński (2 gole), Goździak (1 gol), Drula, Cichy (1 gol), Małek, Krawczyk, Kowalewski (3 gole), Szymonik (1 gol), Domagała, Dziaduk, Ostrowski, Yazerski

Finał:

Skład: Różycki - kapitan (3 gole), Yazerski, Bocheński (3 gole), Goździak (1 gol), Domagała, Szymonik (1 gol), Kowalewski, Cichy, Małek, Krawczyk, Ostrowski, Dziaduk (1 gol).

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2015/2016 rozpoczną się pod koniec października. W pierwszej rundzie i 25 października, poznaniacy zmierzą się na własnym basenie z drużyną WTS Polonia Bytom.

Więcej o: