Polska - Irlandia. Nieoficjalnie: Karol Linetty z Lecha Poznań w pierwszym składzie

PRZEGLĄD PRASY. Karol Linetty z Lecha Poznań wyjdzie w pierwszej jedenastce reprezentacji Polski na mecz z Irlandią, kończący eliminacje do Euro 2016 w grupie D - wynika z informacji podanych przez dziennikarzy ?Przeglądu Sportowego?.

Zdaniem serwisu "Ofensywni" selekcjoner Adam Nawałka dokona trzech zmian w wyjściowym składzie biało-czerwonych. Dwie z nich są wymuszone przez kontuzje: Arkadiusza Milika i Macieja Rybusa (z powodu urazu w niedzielę nie wystąpi też Tomasz Jodłowiec, ale on w poprzednim meczu wszedł na boisko z ławki rezerwowych). Pierwszego miałby zastąpić Karol Linetty, a drugiego Jakub Wawrzyniak. Ponadto Paweł Olkowski ma zająć miejsce Jakuba Błaszczykowskiego.

Jeżeli informacje się potwierdzą, byłoby to duże wydarzenie w piłkarskim życiu Karola Linettego. Dwudziestolatek z Lecha Poznań ma już na koncie wprawdzie sześć występów w barwach narodowych, ale aż pięć z nich miało miejsce w meczach towarzyskich. W eliminacjach do Euro 2016 lechita zagrał tylko raz, gdy w 86. minucie meczu z Gruzją w Tbilisi zastąpił na boisku Sebastiana Milę. Zdążył wówczas jeszcze wziąć udział w bramkowej akcji Polaków i dostać żółtą kartkę.

Skład Polski na pojedynek z Irlandią miałby wyglądać następująco: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak - Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty - Paweł Olkowski, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Mecz Polski z Irlandią rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni nie mogą przegrać, jeśli chcą bezpośrednio awansować do finałów mistrzostw Europy.

Informacja o składzie Polaków - tutaj .

Więcej o: