Na rozpędzone Azoty nie ma siły. Chrobry w odwrocie

Zwycięska seria piłkarzy ręcznych Azotów trwa. Tym razem brązowi medaliści mistrzostw kraju bez najmniejszych problemów rozprawili się w Głogowie z Chrobrym. Najskuteczniejszym graczem w puławskiej drużynie był Nikola Prce, który zdobył dziewięć bramek.

Zespół trenera Ryszarda Skutnika jechał na Dolny Śląsk w roli zdecydowanego faworyta. Gospodarze też zapowiadali walkę, bo chcieli przełamać fatalną passę, jaka ich w tym sezonie dopadła. Chrobry przegrał cztery ostatnie spotkania, a przed własną publicznością nie zdobył od początku rozgrywek ani jednego punktu. W zespole głogowskim wystąpiło dwóch zawodników, którzy niegdyś bronili barw puławskiego klubu - Adam Babicz i Krzysztof Tylutki, ale nie mieli oni większego wpływu na losy spotkania.

Od samego początku inicjatywę przejęły Azoty. Zespół znad Wisły szybko odskoczył na kilka bramek i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Poza tym gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na bardzo skutecznie grającego Nikolę Prce. Wprawdzie Chrobry próbował ambitnie odrabiać starty, ale nie udało mu się doprowadzić choćby do remisu. Z upływem czasu przewaga puławian rosła i na przerwę Azoty schodziły z sześciobramkowym prowadzeniem (19:16).

W drugiej połowie ten dystans jeszcze wrósł, bo w pewnym momencie na tablicy wyników widniała rezultat 28:17. Potem jednak gospodarze odrobili nieco start, ale w końcówce znowu zdecydowanie dominowali gracze Azotów, którzy ostatecznie wygrali 35:26.

Kolejny mecz w PGNiG Superlidze puławianie rozegrają już w środę - 14 października, kiedy to na własnym parkiecie zmierzą się z Pogonią Szczecin.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Chrobry Głogów 26 (13)

Azoty Puławy 35 (19)

Chrobry: Stachera, Kapela - Świtała 9, Kandora 3, Kubała 3, Babicz 2, Gujski 2, Jurecki 2, Sadowski 2, Sobut 2, Tylutki 1, Bąk, Płócienniczak. Azoty: Bogdanov, Zapora, Krupa - Prce 9, Orzechowski 5, Krajewski 4, Sobol 4, Skrabania 4, Masłowski 3, Petrovsky 2, Kowalczyk 1, Kubisztal 1, Kuchczyński 1, Przybylski 1, Grzelak. Kary: Chrobry - 6 min., Azoty - 4 min. Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski (Szczecin).