Śląsk Wrocław w towarzyskim pojedynku wygrał z Motorem Lublin

W meczu towarzyskim Śląsk Wrocław wygrał z Motorem Lublin 2:0. Gole dla WKS-u zdobyli Flavio Paixao i Michał Bartkowiak.

Piłkarze Śląska Wrocław uświetnili obchody 65-lecia istnienia Motoru Lublin i rozegrali z zaprzyjaźnionym zespołem mecz towarzyski. Mimo urlopowego dla piłkarzy eksstraklasowego WKS-u terminu Tadeusz Pawłowski posłał do towarzyskiego boju najmocniejszy możliwy skład. Najwięcej roszad zaszło na pozycji bramkarza, ponieważ pod nieobecność Jakuba Wrąbla i Mariusza Pawełka między słupkami zielono-biało-czerwonych stanął Mateusz Abramowicz.

Śląskowi brakowało konkretów w grze. Wojskowi dłużej utrzymywali się przy piłce, ale ich próby zaskoczenia Żukowskiego nie dawały efektów. Te przyszły dopiero w 34. minucie, gdy dobrze urwał się lewym skrzydłem Peter Grajciar i dośrodkował w pole karne. W tym samym czasie w "szesnastkę" wbiegał Flavio Paixao, który dziubnął piłkę przed wychodzącym Żukowskim, dzięki temu ta zatrzepotała w siatce gospodarzy.

Śląsk przeważał. Wraz z upływem czasu coraz bardziej zarysowywała się przewaga wrocławian w kulturze gry. Wojskowi nie potrafili jednak jej wykorzystać, mimo że doskonałą sytuację miał m.in. Kamil Biliński. Napastnik Trójkolorowych nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W przerwie trener Śląska postanowił dać szansę zawodnikom znajdującym się na ławce rezerwowych. Na murawie pojawili się więc Mateusz Machaj, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Idzik i Paweł Zieliński. Śląsk od wznowienia kontrolował przebieg meczu i cierpliwie czekał na swoją szansę na podwyższenie prowadzenia.

W 88. minucie Idzik przyjął świetne podanie od Kaczmarka i popędził w pole karne lublinian, a następnie zagrał na długi słupek bramki Motoru. Tam akcję zamykał Michał Bartkowiak, który podwyższył prowadzenie Śląska i ustalił wynik meczu na 2:0.

Motor Lublin - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Flavio 34, Bartkowiak 88

Śląsk: Abramowicz - Celeban (76 Bartkowiak), Pawelec, Hołota (37 Danielewicz), Dudu Paraiba (79 Kaczmarek) - Gecov, Kokoszka - Flavio (46 Zieliński), Grajciar (46 Ostrowski), Kiełb (46 Machaj) - Biliński (46 Idzik)