Developres wygrywa na Podpromiu. Z VC Olimpią Berlin i Pałacem Bydgoszcz

Od dwóch zwycięstw turniej na Podpromiu rozpoczęły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Trzydniowe zawody w Rzeszowie to sprawdzian generalny Developresu przed inauguracją sezonu w ORLEN Lidze.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianki III Turniej o Puchar Firmy Developres otworzyły zwycięstwem z zespołem VC Olimpia Berlin. Mimo słabszej dyspozycji w przyjęciu - zaledwie 22 procent skuteczności - gospodynie wygrały dwa sety kolejno do 12 i 20. W trzecim natomiast do 18 uległy reprezentantkom Niemiec do lat 20. Najwięcej punktów przeciwko Olimpii zdobyła dla Developresu atakująca Aleksandra Wańczyk - 13 pkt. Punkt mniej zapisała na swoim koncie środkowa Magdalena Hawryła.

Developres wygrał również drugie piątkowe spotkanie. W zmienionym składzie pokonał Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:18, 28:26, 23:25). Tym razem zespół trenera Mariusza Wiktorowicza zdecydowanie lepiej zaprezentował się w przyjęciu (48 procent). Do zwycięstwa rzeszowianki poprowadziły Joanna Kapturska i Agata Skiba, które zdobyły odpowiednio 16 i 15 punktów z Pałacem. - Cieszymy się ze zwycięstwa, jeden i drugi mecz można było wygrać w trzech setach. W przegranych dwóch setach brakło konsekwencji i ryzyka w akcjach na siatce. Z Pałacem mieliśmy więcej możliwości do blokowania przeciwnika, które powinniśmy wykorzystać w punktach bezpośrednio w bloku lub w systemie blok - obrona. W drugim meczu lepiej wyglądało przyjęcie [48 procent skuteczności - przyp. red.], co przełożyło się na atak [48 procent skuteczności - przyp. red.]. Możemy być zadowoleni z tego dnia. Jeśli gramy ryzykownie w zagrywce i kontratakach oraz z większą uwagą w akcjach na siatce, utrzymujemy koncentrację to potrafimy grać na dużej powtarzalności w akcjach - podsumował pierwszy dzień turnieju w Rzeszowie trener Wiktorowicz.

Turniej w Rzeszowie potrwa do niedzieli. W sobotę Developres czeka jedno spotkanie kontrolne. Rywalem będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (godz. 12.15). W niedzielę natomiast Developres zakończy turniej meczem z brązowym medalistą poprzedniego sezonu w ORLEN Lidze - Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Po ostatnim gwizdku nastąpi uroczyste zakończenie turnieju. Przyznane zostaną pamiątkowe puchary oraz statuetki dla najlepszych zawodniczek.

Seta: 25:12, 25:20, 18:25

Developres: Wańczyk, Warzocha, Śliwińska, Głaz, Budzoń, Filipowicz (libero) oraz Hawryła, Bonczewa, Jagodzińska, Skiba

Sety: 25:18, 28:26, 23:25

Developres: Otasević, Bonczewa, Kapturska, Głaz, Skiba i Borek (libero) oraz Nowakowska, Budzoń, Jagodzińska, Wańczyk, Hawryła