Na treningu Lecha Poznań pojawił się utalentowany... piętnastolatek

Bramkarz reprezentacji Polski do lat 15 Bartosz Mrozek trenuje z pierwszą drużyną Lecha Poznań. Do rezerw odesłany został bowiem Maciej Gostomski, a Jasmin Burić przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

W tym tygodniu w treningach Lecha Poznań uczestniczy zaledwie dziesięciu zawodników. Pozostali wyjechali na zgrupowania reprezentacji narodowych. To Karol Linetty, Tamas Kadar, Gergo Lovrencsics, Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Kasper Hamalainen, Dariusz Formella, Dawid Kownacki, Tomasz Kędziora, Jasmin Burić.

Pojawiła się więc szansa dla innych zawodników, takich jak Bartosz Mrozek. Utalentowany bramkarz urodził się w 2000 roku na Śląsku. Do akademii Lecha Poznań trafił z GKS Tychy. Wcześniej występował także w szkółce Stadionu Śląskiego. Miał już okazję trenować z pierwszym zespołem "Kolejorza". Było to we wrześniu, podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji narodowych. Teraz znów ma taką okazję, bo Jasmin Burić wyjechał na zgrupowanie reprezentacji narodowej, a Maciej Gostomski został przesunięty do rezerw.

- Bartek trzeci raz pojawił się na naszych zajęciach. Jest to bramkarz, który w swojej kategorii wiekowej, rocznik 2000, jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski. Ma dopiero 15 lat, ale jakość, jaką oferuje, i pracowitość potwierdzają trenerzy z Akademii i kadry. Przede wszystkim z racji wieku Bartek będzie w najmniejszym wymiarze się u nas pojawiał, ale perspektywa w jego przypadku niewątpliwie rysuje się bardzo pozytywnie - ocenia bramkarza na stronie internetowej Lecha trener golkiperów Lecha, Andrzej Krzyształowicz.

Sztab szkoleniowy Lecha zamierza częściej dawać szansę treningów z pierwszym zespołem młodym bramkarzom. - Zapraszamy takich chłopaków jak Bartek, Maciej Dąbrowski czy Miłosz Mleczko, bo warto dawać im pozytywny sygnał, że również trenerzy seniorscy doceniają ich wkład i zaangażowanie prezentowane w Akademii - zapewnia Krzyształowicz.

Więcej o: