Próba generalna Impelu Wrocław: Weekendowe sparingi m.in. z mistrzem Czech

Do inauguracji nowego sezonu Orlen Ligi coraz mniej czasu. Siatkarki Impelu w weekend zagrają ostatnie sparingi przed startem rozgrywek.

Wrocławska drużyna w komplecie trenuje dopiero od wtorku, 7 października. Spora część zawodniczek wróciła ze zgrupowań kadr narodowych. Wakacje za Oceanem spędziła Kristin Hildebrand, której kolekcja medalowa powiększyła się o dwa złote medale. Po krótkim odpoczynku w Argentynie do kadry Włoch dołączyła Carolina Costagrande i pozostała z nią do czasu rozpoczęcia Mistrzostw Europy.

W czempionacie udział wzięły Andrea Kossanyiova (z reprezentacją Czech) oraz Lenka Dürr - reprezentantka Niemiec. Polskę dzielnie do zwycięstw prowadziła kolejna siatkarka Impelu - Katarzyna Skowrońska - Dolata. Na treningach, choć póki co jako obserwator, pojawiła się nawet Agata Sawicka. Zawodniczka przechodzi aktualnie rehabilitację po poważnej kontuzji.

Siatkarki Impelu pierwszą okazję do wspólnej gry będą miały w weekend. Wezmą udział w turnieju SGB Samsung Szamotuły 2015. W ramach imprezy rozegrają trzy sparingi. Już w piątek o godz. 18.30 Impel zmierzy się z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Kolejnego dnia zagra z mistrzem Czech VK Agel Prościejów. Turniej zakończy pojedynkiem z niemieckim Dresdner S.C., z którym niedawno walczył w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Po powrocie z Szamotuł wrocławiankom pozostaną trzy dni na dopracowanie formy. 15 października w stolicy Dolnego Śląska rozegrają pierwszy mecz w Orlen Lidze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Więcej o: