Tumska Dycha. Dla najlepszych będą nagrody finansowe

Ponad pół tysiąca osób zgłosiło chęć udziału w czwartej edycji Tumskiej Dychy w Płocku. Impreza odbędzie się w niedzielę (11 października), start do biegu głównego o godz. 11. Uwaga, kierowcy! Podczas biegu mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Na liście startowej jest zgłoszonych 509 zawodników. Organizatorzy przypominają, że za zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza wraz z opłatą startową. - Sama rejestracja nie gwarantuje startu w imprezie. Bardzo prosimy o informację i potwierdzenie w postaci przelewu uczestnictwa w biegu, aby nie blokować możliwości startu innym biegaczom - apelują organizatorzy.

Z opłaconym startem jest 406 uczestników. Chętni będą mogli się zapisywać w biurze zawodów (budynek przy ul. Małachowskiego 1), które będzie czynne w sobotę i niedzielę w godz. 8-10. Opłata startowa wynosi 80 zł.

Trasa biegu wiedzie przez ul. Kazimierza Wielkiego, Parową (pętla wokół Sobótki), Rybaki, Mostową, pl. Narutowicza, Grodzką, Zduńską, Okrzei - uwaga! ze względu na roboty drogowe odcinek trasy między ulicą Okrzei a Dobrzyńską poprowadzi wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego - bulwarem na Wzgórzu Tumskim. Start i meta na Starym Rynku.

Pierwszych 10 zawodników na mecie otrzyma nagrody finansowe. Zwycięzca zgarnie 800 zł. Drugi na mecie dostanie 600 zł, trzeci - 400 zł, czwarty - 300 zł, piąty - 200 zł. Zawodnicy z miejsc od 6. do 10. otrzymają po 100 zł.

Nagrodzony zostanie również uczestnik, który najszybciej przebiegnie połowę dystansu Tumskiej Dychy, czyli 5 km. Na niego czekać będzie nagroda rzeczowa o wartości ok. 100 zł.

Przed Tumską Dychą odbędzie się Bieg Krasnala dla dzieci do sześciu lat. Start o 10.15. Zapisy od 9. Limit wynosi 100 dzieci, liczy się kolejność zgłoszeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.