Wyścigi konne Wrocław zapraszają na międzynarodowy dzień kłusaków

W niedzielę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice zmierzą się kłusaki francuskie. W programie mityngu jest sześć gonitw dla koni w różnym wieku. Najliczniejszą stawkę dziesięciu zaprzęgów zgromadził wyścig z udziałem sześcio- i siedmiolatków.

Spotka się w nim kilka koni z czołówki ścigających się w Polsce kłusaków francuskich, które pod koniec września biegały na torze Mariendorf w Berlinie. Dość niespodziewanie najlepiej wypadła tam Vahine du Lys, która zajęła drugie miejsce. Piąta przybiegła Uxia d'Albret, a rozczarowała Usita (ósma) i przede wszystkim Ukamaya Verderie, która została zdyskwalifikowana.

Pierwszy raz w Polsce pobiegnie Udine du Pont, która ma w dorobku dwie wygrane gonitwy na torach francuskich. Ponownie w akcji zobaczymy również Unzena, gościa z Czech, który na koncie ma 14 zwycięstw.

Piętnasty dzień wyścigowy rozpocznie rywalizacja najmłodszych kłusaków, w której zmierzą się konie dwu- i trzyletnie. Niektóre mimo młodego wieku mają już spore doświadczenie, inne dopiero próbują sił na torze. Na zakończenie ścigać się będą najstarsze kłusaki. Z najbardziej utytułowanymi polskimi kłusakami powalczy solidny Peter Panz Czech.

Niedziela, godzina 12.50 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice. Wstęp wolny.

Więcej o: