Bieg Tumski po raz 24. Po raz pierwszy imienia Andrzeja Drętkiewicza

W piątek (9 października) odbędzie się największa impreza organizowana przez MZOS, czyli Bieg Tumski. Tegoroczna 24. edycja po raz pierwszy będzie nosić imię Andrzeja Drętkiewicza, byłego prezydenta Płocka i wojewody płockiego.

Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych będą ścigać się na dystansie 1200 metrów, czyli jednego okrążenia wokół płockiej starówki. Natomiast chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować na dystansie 2400 metrów, czyli dwóch okrążeń.

Jedyną ważną zmianą jest kierunek biegu, który ze względów bezpieczeństwa będzie odwrotny niż w poprzednich latach. We wszystkich kategoriach wiekowych dzieci i młodzież za pierwsze trzy miejsca otrzymają nagrody rzeczowe, medale, oraz za miejsca od pierwszego do szóstego - pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymują ciepły posiłek i wodę po ukończeniu biegu.

Uwaga! W czasie biegu kierowcy mogą się spodziewać ograniczeń w ruchu w obrębie Starego Miasta. W godzinach od 9 do 13.30 wyłączane z ruchu będą ulice: Małachowskiego, Teatralna, pl. Narutowicza, Grodzka, Zduńska, Okrzei oraz Kazimierza Wielkiego. Ruchem będą kierować: policjanci, strażnicy miejscy oraz osoby upoważnione przez organizatora. - Już teraz prosimy kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość - apeluje organizator imprezy, Miejski Zespół Obiektów Sportowych.

Więcej o: