Start Lublin rusza do boju. Inauguracja sezonu TBL

Czwartkowym spotkaniem z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski koszykarze Startu Lublin rozpoczynają sezon. Będzie jednocześnie ogólnopolska inauguracja rozgrywek Tauron Basket Ligi. - Nie wiem, jak to się potoczy, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Będziemy się bić w każdym meczu - zapowiada trener lubelskiego zespołu Paweł Turkiewicz.

Rzeczywiście trudno powiedzieć, jak teraz będzie przebiegała rywalizacja, bo w zespole zaszły duże zmiany. Odszedł najskuteczniejszy gracz drużyny Bryon Allen, a także inni czołowi gracze jak m.in.: Tomasz Wojdyła, Bartosz i Łukasz Diduszkowie, Piotr Śmigielski czy Robert Lewandowski. Z poprzedniego składu zostało praktycznie sześciu zawodników, ale takich na dłużej pojawiających się na parkiecie dwóch: Alan Czujkowski i Jarosław Trojan. Natomiast tych, którzy opuścili Lublin, zastąpiła ósemka nowych graczy - w tym trzech Amerykanów i jeden Ukrainiec. Pewnym problemem może być to, że rozgrywający z USA Nick Kellogg i środkowy Igor Chumakov dołączyli do zespołu praktycznie w ostatniej chwili. Pierwszy z nich został ściągnięty awaryjnie po tym, jak jego rodak Andre Stringer nie przeszedł testów medycznych i musiał wrócić do kraju. Natomiast Chumakov miał problemy wizowe. Podczas przedsezonowych spotkań kontrolnych czerwono-czarni grali ze zmiennym szczęściem. Przegrywali m.in. z radomską Rosą, Śląskiem Wrocław, MKS Dąbrowa Górnicza, ulegli też niżej notowanym SKK Siedlce czy Zniczowi Pruszków, ale pokonali też Siarkę Tarnobrzeg i drużynę czeskiej ekstraklasy Slunetę Usti nad Łabą. Lublinianie mierzyli się także z dzisiejszym rywalem - Stalą. Przegrali z nią w Ostrowie Wlkp. 84:94, a najskuteczniejszym graczem w zwycięskiej drużynie był Curtis Millage, który zdobył 24 punkty.

Kibice po cichu liczą, że w tym sezonie lublinianie zakwalifikują się do czołowej ósemki. - Co do awansu do fazy play-off, to mogę powiedzieć, że zrobimy wszystko, aby się w niej znaleźć - zapewnia Arkadiusz Pelczar, prezes Startu.

Początek spotkania, które odbędzie się w hali Globus, wyznaczono na godz. 18. Mecz będzie także transmitowany przez TV Polsat Sport News.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Kadra Startu

Obrońcy: Jan Grzeliński (180 cm/21 lat), Trency Jackson (188/23), Nick Kellogg (191/24), Grzegorz Małecki (195/31), Jakub Szczepaniak (191/21);

skrzydłowi: Bartosz Ciechociński (203/24), Alan Czujkowski (198/25), Wojciech Hałas (199/20), Paweł Kowalski (197/32), Adam Myśliwiec (200/25), Rob Poole (198/23), Marcin Salamanik (202/32);

środkowi: Igor Chumakov (208/25), Jarosław Trojan (207/22).

Trener: Paweł Turkiewicz, asystent trenera Michał Sikora, trener przygotowania fizycznego Jakub Drozd.