Młoda Liga już 1. kolejce, ale Czarni dopiero zaczynają zmagania

W pierwszym swoim meczu siatkarskiej Młodej Ligi w sezonie 2015/2016 , RCS Cerrad Czarni Radom zagrają w roli gospodarza. W sobotę 10 października rywalem radomian będzie Łuczniczka Bydgoszcz.

Rozgrywki Młodej Ligi siatkarzy ruszyły w miniony weekend. Ale nie wszyscy debiutowali w sezonie 2015/2016. RCS Czarni w grupie A oraz ZAKSA Kędzierzyn - Koźle w gr. B pauzowały. W pierwszej kolejce niespodzianek nie było, a zwycięstwa notowali faworyci. Jedyny tie-break rozegrano w Bydgoszczy, gdzie gospodarze po pięciosetowym boju ograli AZS Politechnikę Warszawską.

I właśnie z zespołem z Bydgoszczy przyjdzie się zmierzyć Czarnym na inaugurację. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego podejmą bydgoszczan w sobotnie popołudnie. Początek spotkania w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny. Przypomnijmy, że radomianie to aktualni młodzieżowi mistrzowie Polski do lat 23. O taką stawkę toczą się boje w Młodej Lidze.

Wyniki 1. kolejki Młodej Ligi:

Grupa A: Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 3:2, Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:0, Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce 3:0. Pauza: RCS Cerrad Czarni Radom.

Grupa B: Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin 3:1, Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 0:3, AZS Częstochowa - BBTS ATH Bielsko - Biała 0:3. Pauza: ZAKSA Kędzierzyn - Koźle.

Zestaw par 2. kolejki:

Gr. A: RCS Cerrad Czarni - Łuczniczka, Skra - AZS Olsztyn, AZS Politechnika - Lotos Trefl. Pauza: Effector.

Gr. B: AZS Częstochowa - Cuprum, Będzin - BBTS, ZAKSA - Resovia. Pauza: Jastrzębski Węgiel.

Więcej o: