Na Arenie z Izraelem. Dwóch "naszych" w składzie?

Młodzieżowa reprezentacja Polski zagra w czwartek na Arenie z Izraelem. Szansę występu w Lublinie ma dwóch zawodników pochodzących z Lubelszczyzny - Damian Podleśny i Paweł Jaroszyński.

Młodzieżowa reprezentacja Polski od poniedziałku przygotowuje się w Lublinie do kolejnych spotkań towarzyskich. Ekipa Marcina Dorny zagra już w czwartek na Arenie Lublin z rówieśnikami z Izraela. Polacy przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Polsce w 2017 roku (m.in. na Arenie Lublin).

Teoretycznie na Lubelszczyźnie mógłby zagrać Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) czy Piotr Zieliński (Empoli). Jednak obaj dostali powołania do kadry trenera Adama Nawałki i będą w tym czasie przygotowywać się do decydujących spotkań eliminacji Euro 2016 ze Szkocją i Irlandią.

Zamiast nich będziemy mogli oglądać m.in. dwóch zawodników, którzy pochodzą z Lubelszczyzny. Pierwszy z nich to Paweł Jaroszyński. Syn znanego z gry w Górniku Łęczna Piotra. Młodszy z Jaroszyńskich jest wychowankiem zielono-czarnych, ale od czterech lat gra w Cracovii, gdzie zaliczył już 30 spotkań w ekstraklasie. Drugi to Damian Podleśny, wychowanek Lewarta Lubartów. Bramkarz później reprezentował barwy GKS Bełchatów i Lechii Gdańsk. W najwyższej klasie rozgrywkowej jednak jeszcze nie zadebiutował, a teraz występuje na pierwszoligowych boiskach w Chojniczance Chojnice.

To niejedyne lubelskie akcenty w tym spotkaniu. Sędzią głównym będzie Mateusz Złotnicki z Lublina. Na liniach pomagać mu będą Andrzej Zbytniewski i Piotr Boryca. Na arbitra technicznego wyznaczony został Jacek Małyszek.

Początek spotkania na Arenie Lublin w czwartek o godzinie 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Kadra Polski

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok), Damian Podleśny (Chojniczanka Chojnice) Obrońcy: Paweł Dawidowicz (Benfica Lizbona), Igor Łasicki (SS Maceratese 1922), Jarosław Jach (Zagłębie Lubin), Paweł Jaroszyński (Cracovia), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Rafał Makowski (Legia Warszawa), Sebastian Rudol (Pogoń Szczecin), Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok) Pomocnicy i napastnicy: Dariusz Formella (Lech Poznań), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Dawid Kownacki (Lech Poznań), Patryk Lipski (Ruch Chorzów), Kamil Mazek (Ruch Chorzów), Radosław Murawski (Piast Gliwice), Krzysztof Piątek (Zagłębie Lubin), Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów), Alan Uryga (Wisła Kraków), Martin Kobylański (Werder Brema).