Pogoń Szczecin lepsza od trzecioligowca z Drawska w sparingu

Pogoń to ekipa dżentelmenów. Przyjmuje zaproszenie od niżej notowanego zespołu, by uświetnić jubileusz rywala. A na boisku nie ma litości - aplikuje kilka bramek. Ale... na koniec pozwala na honorowe trafienie gospodarzom.

Tak było kilka tygodni temu w Goleniowie, taki przebiegł miał środowy mecz z Drawą Drawsko Pomorskie. Gospodarze zaprosili "Dumę Pomorza" z okazji 70-lecia, a trener Czesław Michniewicz obiecał, że nie pojedzie pokazać kibicom trzecioligowca mało znanych zawodników z ekipy rezerw. Zabrał do autokaru podstawowych piłkarzy, choć ci nie musieli grać pełnego spotkania.

Pogoń z łatwością wygrała. Już w 15. minucie akcję Adama Frączczaka sfinalizował Łukasz Zwoliński. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki dla gości - co kwadrans. Jedną z nich zdobył młody Jakub Piotrowski, który od trzech miesięcy trenuje z pierwszym zespołem, ale jeszcze nie zadebiutował w ekstraklasie. Wiele osób twierdzi, że będzie kolejnym po Marcinie Listkowskim debiutantem w elicie. Warunek - bardzo dobra praca na treningach. Tylko to liczy się dla Michniewicza.

Druga połowa już spokojniejsza, bramkarze pracowali na lepsze noty. 10 minut przed końcem Zwoliński po raz drugi trafił do siatki, a tuż przed końcem goście nie upilnowali Mateusza Owedyka, który zdobył honorowego gola dla Drawy.

Plusy sparingu dla Pogoni: solidny trening w lepszej wersji dla większości zawodników, dwie bramki Łukasza Zwolińskiego, gol Takafumiego Akahoshiego i okazja, by Michniewicz sprawdził w warunkach meczowych młodych zawodników: Błażeja Chouwera, Dawida Zielińskiego, Michała Stańczyka czy Jakuba Piotrowskiego.

Po tym meczu Dawid Kudła, Jakub Czerwiński, Patryk Małecki, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi, Adam Frączczak, Łukasz Zwoliński i prawdopodobnie Takuya Murayama dostaną wolne do niedzieli, ale z rozpiską indywidualnych treningów. Pozostali zawodnicy będą grać podczas weekendu w ekipie rezerw lub w drużynie juniorów starszych.

Drawa Drawsko Pomorskie - Pogoń Szczecin 1:4 (0:3)

Bramki dla Pogoni: Zwoliński dwie (15. i 80.), Piotrkowski (31.), Akahoshi (45.).

Pogoń: Słowik (46. Kudła) - Danielak, Czerwiński (46. Stańczyk), S. Murawski, Lewandowski, Małecki, Piotrowski (46. Matras), R. Murawski (46. Murayama), Akahoshi (46. Zieliński), Frączczak (46. Chouwer), Zwoliński.