I po targowisku na Radomiaku. Porządkują teren pod halę sportową

Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych zaczęli porządkować teren dawnego targowiska przy ul. Struga 63. Na części tej działki będzie budowana hala widowiskowo-sportowa.

- Konsekwentnie, krok po kroku przygotowujemy się do realizacji tej inwestycji. Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę hali w nowym miejscu. Jednocześnie architekci kończą prace nad programem funkcjonalno-użytkowym stadionu. Jesteśmy też coraz bliżej podpisania umowy z ministrem sportu na dofinansowanie inwestycji. To wszystko pozwala z dużym optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Magistrat informuje, że zgodnie z przyjętym harmonogramem występy siatkarzy, koszykarzy i piłkarzy będzie można oglądać na obiektach przy ulicy Struga w 2018 roku.

Przypomnijmy, hala miała być budowana na działce u zbiegu Struga i Zbrowskiego, ale spadkobiercy dawnych właścicieli upomnieli się o zwrot znacznej części tego terenu. Aby nie czekać na rozstrzygnięcie sporu, zmieniono lokalizację hali i w związku z tym trzeba będzie przebudować stadion. W pierwszym etapie będzie miał jedną zadaszoną trybunę.

Więcej o: