Mistrzostwa Europy 2016 w piłce ręcznej. Na Małym Rynku w Krakowie stanie strefa kibica

Za 100 dni w Krakowie rozpoczną się mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Bilety na mecze Polaków rozeszły się w dwie minuty, ale mecze będzie można obejrzeć również pod gołym niebem.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl W każdym z czterech miast gospodarzy (oprócz Krakowa w Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach) stanie strefa kibica, w której fani będą mogli wspólnie oglądać spotkania. W Krakowie, gdzie mecze będzie rozgrywać reprezentacja Polski, strefa zostanie wybudowana na Małym Rynku.

- Chcemy, by kibice i turyści z całego świata mogli tam dopingować szczypiornistów. Będzie to infrastruktura w pełni przygotowana do zimowych warunków - zapewnia Marcin Herra, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce do spraw Euro 2016.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowania do imprezy idą pełną parą i w tym roku w Krakowie można spodziewać się gorącej zimy. - Jak w maratonie, jesteśmy teraz na 36. kilometrze, przed nami przedłużony finisz. Ale ponieważ mamy dobry team, jesteśmy przekonani, że to będą wspaniałe mistrzostwa - podkreśla Herra.

Więcej o: