Profesor Zorman z 8 asystami. Kwidzyn bez szans w Kielcach

Bardzo dobrze spisujący się w ostatnich meczach MMTS Kwidzyn nie sprawił problemów Vive Tauron. Kielczanie w Hali Legionów pewnie odnieśli szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

PIŁKA RĘCZNA. Trener Talant Dujszebajew w ostatnim sprawdzianie przed Ligą Mistrzów nie eksperymentował w składzie w meczu ligowym. Szansy gry nie dostali tym razem młodzi wychowankowie Bartłomiej Bis i Jakub Bulski. Pod nieobecność dwóch kontuzjowanych środkowych rozgrywających: Mariusza Jurkiewicza oraz Grzegorza Tkaczyka, kielecki szkoleniowiec postawił na Michała Jureckiego. Po kwadransie zmienił go Uros Zorman.

Kielczanie od początku dyktowali warunki gry z bardzo dobrze spisującym się w ostatnich spotkaniach MMTS-em Kwidzyn (cztery zwycięstwa z rzędu w PGNiG Superlidze). Nieźle grali w ataku, nieco słabiej w obronie, w której najwięcej problemów sprawiał im leworęczny rozgrywający Przemysław Zadura. Ozdobą pierwszej połowy było trafienie w 8. minucie Karola Bieleckiego. Kielecki bombardier popisał się pięknym rzutem z 10 metrów w okienko bramki rywali wywołując aplauz publiczności. Potem popularny "Kola" spisywał się słabiej - zmarnował rzut karny i trzy rzuty z gry.

W drugiej połowie cały czas bardzo dobrze rozgrywał Uros Zorman. Słoweński playmaker w pierwszej części miał trzy asysty, a po zmianie stron aż pięć (pewnie miałby ich więcej, ale zszedł w 40. minucie)! Często upodobał sobie dwójkowe akcje z Michałem Jureckim. Popularny "Dzidziuś" zebrał duże brawa od kibiców 39. minucie. Najpierw skutecznie wykończył kolejną akcję z Zormanem. Kiedy rywale błyskawicznie chcieli wznowić grę, to wracający do obrony Jurecki miał przechwyt, minął rywala, ale niestety trafił w poprzeczkę. Jego akcję skutecznie dobił jednak Mateusz Jachlewski.

W sobotę (godz. 16.30) Vive Tauron Kielce wraca do Ligi Mistrzów. W Hali Legionów w czwartej kolejce rozgrywek podejmie szwedzki IFK Kristianstad.

Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 38:28 (19:14)

Vive Tauron Kielce: Sego, Szmal - Bielecki 9 (2), Jurecki 6, Strlek 5, Jachlewski 4, Lijewski 4, Cupić 3 (2), Vujović 3. Kus 2, Buntić 1 (1), Zorman 1, Aginagalde. Kary: 6 minut.

Kwidzyn: Kiepulski, Dudek - Zadura 8, Genda 6, Janikowski 4, Klinger 4, Pilitowski 4, Nogowski 1 (1), Kryszeń 1, Seroka, Potoczny, Janiszewski, Szczepański. Kary: 6 minut.

Sędziowali: P. Podsiadło i A. Świostek (obaj Radom). Widzów: 2500.

Przebieg - I połowa: 3:3, 6:4, 8:4, 10:6, 13:9, 19:14. II połowa: 23:15, 26:16, 30:19, 32:20, 34:21, 36:25, 38:28.