Piłka wodna. Puchar Polski zostanie rozegrany w Poznaniu. W Termach Maltańskich zagrają m.in. KS Waterpolo Poznań i Legia Warszawa

W weekend, 10 i 11 października w poznańskich Termach Maltańskich zmierzą się najlepsze polskie drużyny waterpolo. Tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej zostanie rozegrany w systemie FINAL SIX. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Najbliższy weekend w Termach Maltańskich upłynie pod znakiem rozgrywek piłki wodnej. W ciągu dwóch dni zaplanowano aż siedem spotkań Pucharu Polski 2015, rozgrywanego w tym roku w systemie FINAL SIX. Na basenie sportowym poznańskiego kompleksu, oprócz aktualnego mistrza (Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW) i wicemistrza Polski (Waterpolo Poznań) w piłce wodnej, zobaczymy cztery drużyny wyłonione w zakończonej 4 października rundzie eliminacyjnej. W sobotę od godziny 10.30 organizatorzy zapraszają na mecze ćwierć- i półfinałowe oraz spotkanie o 5. miejsce. W niedzielę odbędą się najbardziej pasjonujące zmagania tegorocznego turnieju - o godzinie 11.00 mecz o 3. miejsce, natomiast o godzinie 12.15 pojedynek finałowy.

Drużyny OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW oraz Waterpolo Poznań zostały rozstawione w półfinałach. W rundzie eliminacyjnej tegorocznego Pucharu Polski wezmą też udział zawodnicy Legii Warszawa, Arkonii Szczecin, WTS Bytom oraz GKPW 59 Gorzów. Organizatorem turnieju jest Komitet Techniczny Piłki Wodnej, a współgospodarzem imprezy KS Waterpolo Poznań.

Harmonogram rozgrywek:

Sobota, 10 października

I mecz g. 10.30, ćwierćfinał I: Legia Warszawa - GKPW 59 Gorzów

II mecz g. 11.45, ćwierćfinał II: Arkonia Szczecin - WTS Polonia Bytom

III mecz o g. 16.30, o 5 miejsce: przegrany ĆF I - przegrany ĆF II

IV mecz o g. 17.45 półfinał I: Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW (MPS 2015) - zwycięzca ĆF II

V mecz o g. 19.00 półfinał II: Waterpolo Poznań (Vice-MPS 2015) - zwycięzca ĆF I

Niedziela 11 listopada

VI mecz o g. 11.00, o 3 miejsce: przegrany PF I - przegrany PF II

VII mecz o g. 12.15, finał o miejsce 1: zwycięzca PF I - zwycięzca PF II

Więcej informacji na stronie internetowej Pucharu Polski.

Więcej o: