Rajd Maroka. Polacy powoli awansują. "W środę już nie zamierzam się wywracać" [WIDEO]

Zwycięstwo Rafała Sonika nie było zaskoczeniem. Za to kierowcom aut udało się trochę awansować w klasyfikacji generalnej Rajdu Maroka. Motocyklista Jakub Piątek kilka razy leżał, ale nic poważnego mu się nie stało.

Sonik już po poniedziałkowym etapie mógł czuć się zwycięzcą, bo jego rywale zupełnie się pogubili. Nad drugim miał 3,5 godziny przewagi. Dlatego do wtorkowego etapu przystąpił spokojny. Na mecie przyznał jednak, że miał problemy z quadem, a przede wszystkim z amortyzatorem skrętu. - Musiałem siedzieć, a nie stać, by trzymać kierownicę. Mogłem być na mecie o 15-20 minut wcześniej - żałował.

Zobacz wideo

Z Polaków, którzy siedzą za kierownicami samochodów, pierwszy na metę przyjechał Jakub Przygoński. - Pierwszy raz jeździłem autem po wydmach. Było świetnie. Motocyklem się je po prostu przecina, a samochodem jeździe łukami - tłumaczył Przygoński. - Długo trzymałem się znakomitego rajdowca WRC Mikko Hirvonena, ale w drugiej części popełniłem błąd nawigacyjny i trochę straciłem.

Gdyby nie ta pomyłka, jadący mini Przygoński pewnie awansowałby w klasyfikacji generalnej. Utrzymał jednak 13. miejsce. O jedną pozycję wyżej wskoczyli Marek Dąbrowski (na 14.) z Jackiem Czachorem i Adam Małysz z Xavierem Paniserim (na 16.). Do zwycięzcy etapu Carlosa Sainza, który został także nowym liderem Rajdu Maroka, stracili od 17 do 26 minut. Nieźle spisał się Sebastian Loeb, który po poniedziałkowej awarii już nie liczy się w wyścigu, ale jedzie go treningowo. Uzyskał peugeotem szósty czas oesu.

Wśród motocyklistów wygrał Sam Sunderland i także został nowym liderem wyścigu. Jakub Piątek był 26., ale utrzymał 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. - Jestem wykończony, miałem kilka wywrotek, a w takim piachu ciężko podnieść maszynę. To był dla mnie bardzo ciężki etap, bo gdy myślałem, że już wyjeżdżam z trudnego terenu, trafiałem na jeszcze gorszy - przyznał Piątek. - No cóż, trzeba się zregenerować i w środę uniknąć wywracania.

Zobacz wideo
Więcej o: