Piast Gliwice. Stadion lidera ekstraklasy jedną z dwóch największych twierdz Europy!

Europejskich klubów, które od początku sezonu nie straciły u siebie choćby punktu, nie brakuje. Po sześć razy udało się to jednak tylko Piastowi Gliwice i szwajcarskiemu FC Basel.

O co Piast Gliwice zagra w przyszłym sezonie? Podyskutuj na Facebooku >>

Sześć zwycięstw w sześciu domowych meczach to ewenement w skali polskiej ekstraklasy. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak z takimi liczbami Piast Gliwice wypada w Europie. I okazuje się, że ten wynik czyni ze stadionu przy Okrzei... jedną z dwóch największych twierdz Europy. Do tej pory komplet sześciu ligowych zwycięstw uzbierało bowiem jeszcze tylko szwajcarskie FC Basel, czyli rywal Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europy. Oczywiście przodownictwo liderów polskiej i szwajcarskiej ligi wynika z tego, że rozegrali na własnym terenie jeden mecz więcej niż Bayern Monachium czy Sparta Praga, chociaż - z drugiej strony - rywale mieli zatem więcej okazji, by ich twierdze zdobyć.

Oto czołówka europejskich twierdz:

Komplet sześciu zwycięstw: Piast Gliwice (Polska), FC Basel (Szwajcaria).

Komplet pięciu zwycięstw: Bayern Monachium (Niemcy), Sparta Praga (Czechy), Genk (Belgia), Ferencvaros (Węgry), Linfield (Irlandia Północna).

Więcej o: