Porażka na inaugurację. AZS UMCS wrócił z Przemyśla na tarczy

Od porażki zaczęli sezon II-ligowi koszykarze DomLublin.pl AZS UMCS. Akademicy musieli uznać w Przemyślu wyższość MCS Daniel Gimbaskets 2.

W drużynie lubelskiej wystąpili dwaj koszykarze dawno nieoglądani na lubelskich ligowych parkietach - Michał Marciniak i Rafał Król, którzy wcześniej reprezentowali m.in. barwy Startu Lublin. Niestety nie zdołali doprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa. Zdecydowanie lepsi byli w tej potyczce gospodarze. Warto zauważyć, że AZS UMCS ani razu w tym meczu nie prowadził. Już po pierwszej kwarcie przemyślanie wygrywali dziesięcioma punktami (23:13). Można powiedzieć, że było to starcie MCS Gimbaskets 2 z... Mateuszem Wiśniewskim, bo lubelski środkowy rzucił w tym czasie dla swojej drużyny aż dziewięć - 13 zdobytych przez nią punktów. W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 42:27.

Lublinie nie załamali się jednak i po zmianie stron przystąpili do odrabiania strat. Po trzech trójkach z rzędu Jakuba Stefaniuka dystans zmalał do czterech punktów (38:42). Potem jednak do głosu doszła ponownie drużyna przemyska i zaczęła ekipie trenera Przemysława Łuszczewskiego "odjeżdżać". Przed czwartą kwartą AZS UMCS tracił do rywali 11 punktów (43:55).

Ostatnia część meczu była wyrównana i gospodarze bez problemów dowieźli korzystny dla siebie rezultat do końca spotkania.

W następnej serii spotkań koszykarze DomLublin.pl AZS UMCS zmierzą się u siebie z Rosą Sport Radom.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 69

AZS UMCS Lublin 59

Kwarty: 23:13, 19:14, 13:16, 14:16.

MCS Daniel Gimbaskets 2: Mikołajko 22 (1), Krzywdziński 17 (4), K. Majka 10 (2), Płocica 5, Patoka 4 oraz W. Majka 5, Strzępek 4, Pandura 2, Dratwa, Rycerz, Siwak.

AZS UMCS: Wiśniewski 14 (1), Król 9 (2), Tradecki 3 (1), Karolak 2, Marciniak oraz Stefaniuk 16 (3), Krzeszowski 10 (2), Gałan 5.

Wyniki pozostałych spotkań I kolejki: Start II Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 75:67, Shmoolky Warszawa - Polonia Warszawa 77:63, AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź - Stal Stalowa Wola 88:69, Księżak Łowicz - KK Warszawa 82:57.