Zagłębie Sosnowiec. Stanowcze "nie" dla nowego hymnu klubu!

Klub ze Stadionu Ludowego ogłosił konkurs na nowy hymn Zagłębia Sosnowiec. Stawiamy jednak, że ta inicjatywa się nie przyjmie. Kibice uważają bowiem, że klub ma już hymn. 

Facebook?  | A może Twitter? 

Zagłębie ogłosiło konkurs na nowy hymn z okazji 110-lecia klubu, które będzie obchodzić w 2016 roku. Zagłębie poinformowało , że zwycięzca zgarnie pięć tysięcy złotych nagrody i "wieczną chwałę".

Jednak nie wszyscy kibice chcą nowego hymnu. Na Facebooku powstał profil "Stanowcze NIE dla nowego hymnu Zagłębia Sosnowiec!!!".

"Wydarzenie, do którego Was zapraszamy ma wyrazić stanowczy protest przeciwko pomysłowi naszego klubu odnośnie ogłoszenia konkursu na nowy hymn Zagłębia Sosnowiec. To tak jakby ogłosić konkurs na nowy hymn Polski. Nie da się zapomnieć o tradycji... Utwór zespołu Horrorshow od prawie 20 lat na stałe wrył się w umysły naszych kibiców i jest znany również poza gronem naszych sympatyków... Nie zmieniajmy tradycji!!!" - czytamy w jednym z wpisów.

Wspomniany utwór zespołu Horrorshow rzeczywiście rozbrzmiewa podczas każdego meczu Zagłębia.

"Ooooo, wiele dróg łączy nas, nasza miłość nasza duma wiara co przetrwała w nas! Oooo, Sosnowiec Zagłębie, było jest i będzie, na zawsze Zagłębie!" - śpiewają kibice.

 

"Kwota z konkursu na nowy hymn mogłaby zasilić inny pomysł. A jaki? Proponujemy kilka pomysłów, ale dopisujcie swoje i głosujcie" - proponują na FB kibice.

- Odtworzenie historycznego napisu znad kas Stadionu Ludowego

- Budowa pomnika jednego z legendarnych piłkarzy naszego klubu

- Organizacja meczu z klasową drużyną z Zachodu Europy.

Więcej o: